Dzisiaj wpadamy z wizytą na warszawską Ochotę. W mieszkaniu na piątym piętrze jednego z apartamentowców przy ulicy Niemcewicza zamieszkał mężczyzna, specjalista od internetowego marketingu. O pomoc w stworzeniu idealnego dla siebie wnętrza poprosił architektkę Annę Nowak-Kacprzak. Znaki szczególne tej realizacji? Drewno w ciepłym, miodowym odcieniu, czerń, biel i kropla intensywniejszych kolorów (żółty i turkusowy). 

Mieszkanie w ciepłych odcieniach drewna

Projektantka postanowiła połączyć tu kuchnię z salonem. Zamiast dzielącej dwa pomieszczenia ściany mamy wyspę kuchenną z dwoma poziomami wysokości. Podwyższony blat od strony salonu pozwala ukryć (w razie potrzeby) przybory kuchenne i niewielki nieład, który czasem towarzyszy gotowaniu. Wyższa część pełni funkcję baru. Niedaleko od okna stanął duży, drewniany stół z kolorowymi krzesłami obok. Stąd już tylko krok do szarego narożnika ze ścianką telewizyjną naprzeciwko. 

Sypialnia została powiększona i połączona z sąsiadującym pokojem. Z części tego dużego po zmianach pomieszczenia architektka wydzieliła garderobę. Prowadzą do niej drzwi ukryte wzdłuż linii zabudowy meblowej, wykończonej jasnym fornirem. Z sypialni mamy też wejście do mniejszej, prywatnej łazienki gospodarza. Druga, ogólnodostępna łazienka została powiększona o niepotrzebną część korytarza. W ten sposób powstało przestronne pomieszczenie ze światłem dziennym. Znalazły się tu zarówno kabina prysznicowa jak i wanna Kaldewei Conoduo z wbudowanymi głośnikami. Podczas kąpieli bez obaw można słuchać ulubionej muzyki.