Fajne filmy na wieczór - ile razy myśleliście nad wyborem tytułu, który obejrzycie siedząc wygodnie na kanapie? Propozycji jest wiele, tylko co wybrać? Fajne filmy to te, które bawią, uczą, wzruszają, a na dodatek mogą pochwalić się świetną obsadą. Zebrane przez nas filmy na wieczór zrelaksują was, ale też przypomną kilka klasyków gatunku. To właśnie noc jest idealną porą na oglądanie filmów samemu, jak i w towarzystwie. W naszym zestawieniu zebraliśmy produkcje z ostatnich lat, jak i sprzed kilku dekad. Fajne filmy na wieczór to m.in. produkcje z Tomem Hanksem - kultowy "Forrest Gump", "Zielona mila", czy zaskakujący "Terminal" w reżyserii Stevena Spielberga. Przypominamy również tytuły z udziałem charyzmatycznego Jacka Nicholsona. Warto przypomnieć sobie "Chinatown" Romana Polańskiego, czy "Czarownice z Eastwick", w którym zagrały również Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer. Co jeszcze znajdziecie na liście "Fajne filmy na wieczór"? Oczywiście nie mogło zabraknąć słynnych "Nietykalnych", bohaterowie tej produkcji nadal nas wzruszają, chociaż tę historię oglądaliśmy już z pięć razy. Fajne filmy to także filmy romantyczne typu "Amelia", "Zacznijmy od nowa" lub "Nie ma mowy!". Wśród 25 wybranych przez nas propozycji na fajne filmy są również produkcje sensacyjne. To filmy na wieczór typu "Infiltracja", "Baby Driver" (ścieżka dźwiękowa jest niesamowita!), czy "Bękarty Wojny" z Bradem Pittem i Christophem Waltzem. Oprócz amerykańskich produkcji znajdziecie też te europejskie. Np. wspomniani "Nietykalni", czy włoski hit "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" z Kasią Smutniak. Fajne filmy na wieczór to też "Jedz, módl się, kochaj", czy "Juno". Więcej wam nie zdradzimy! Sprawdźcie nasze subiektywne zestawienie na fajne filmy na wieczór.

Komedie romantyczne 2019 >>

Fajne filmy na wieczór: "Nietykalni" (2011)

Film oparty na prawdziwej historii. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek niezwykłej historii oraz przyjaźni. 

reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

w rolach głównych: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot

Czytaj też: Polskie komedie romantyczne >>

Fajne filmy na wieczór: "Służące" (2011)

Mississippi, lata 60. Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą pracującą dla najzamożniejszych rodzin w okolicy. Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Z tych zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

reżyseria: Tate Taylor

w rolach głównych: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Jessica Chastain, Allison Janney

Fajne filmy na wieczór: "Zacznijmy od nowa" (2013)

Gretta, początkująca piosenkarka i kompozytorka, przyjechała do Nowego Jorku w towarzystwie swojego chłopaka, który jest wziętym muzykiem. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! Dan Mulligan, mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną, jego kontakt z dorastającą córką słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go zz pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga… 

reżyseria: John Carney

w rolach głównych: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Hailee Steinfeld, Adam Levine, James Corden, Yasiin Bey

Fajne filmy na wieczór: "Baby Driver" (2017)

Utalentowanego młodego kierowcę, który zarabia na życie udziałem w napadach, przez życie prowadzi muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy poznaje dziewczynę swych marzeń, postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć "normalnie". Jednak zmuszony przez bossa mafijnego do udziału w (z góry skazanym na niepowodzenie) skoku, ryzykuje wszystko, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

reżyseria: Edgar Wright

w rolach głównych: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Jon Hamm, Jamie Foxx

Fajne filmy na wieczór: "Chinatown" (1974)

Pechowy prywatny detektyw, tajemnicza piękność, bezwzględny mafioso oraz skomplikowana intryga składająca się ze zdrady, morderstw, korupcji, skandali i śmiertelnie niebezpiecznych układów. Wszystko to w mrocznej i stylowej opowieści o latach 30.

reżyseria: Roman Polański

w rolach głównych: Jack Nicholson, Faye Dunaway, John Huston, Perry Lopez