Fajne filmy na wieczór - ile razy myśleliście nad wyborem tytułu, który obejrzycie siedząc wygodnie na kanapie? Propozycji jest wiele, tylko co wybrać? Fajne filmy to te, które bawią, uczą, wzruszają, trzymają w napięciu do ostatniej chwili, zaskakują, a na dodatek mogą pochwalić się świetną obsadą i nagrodami na koncie.

Zebrane przez nas filmy na wieczór zrelaksują was, ale też przypomną kilka klasyków gatunku. To właśnie noc jest idealną porą na oglądanie filmów samemu, jak i w towarzystwie. W naszym zestawieniu zebraliśmy produkcje z ostatnich lat, jak i sprzed kilku dekad. Fajne filmy na wieczór to m.in. produkcje z Tomem Hanksem - kultowy "Forrest Gump", "Zielona mila", czy zaskakujący "Terminal" w reżyserii Stevena Spielberga. Przypominamy również tytuły z udziałem charyzmatycznego Jacka Nicholsona. Warto przypomnieć sobie "Chinatown" Romana Polańskiego, czy "Czarownice z Eastwick", w którym zagrały również Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer.

Fajne filmy na wieczór - co jeszcze znajdziecie na naszej długiej liście? Oczywiście nie mogło zabraknąć słynnych "Nietykalnych". Bohaterowie tej produkcji nadal nas rozczulają, chociaż tę historię oglądaliśmy już co najmniej z dziesięć razy. Fajne filmy to także filmy romantyczne typu "Amelia", "Zacznijmy od nowa", "Kocha, lubi, szanuje" (nie tylko dla fanek Ryana Goslinga!) lub "Nie ma mowy!". Wśród ponad 30 wybranych przez nas propozycji na fajne filmy są również produkcje sensacyjne. To filmy na wieczór typu "Infiltracja", "Baby Driver" (ścieżka dźwiękowa jest niesamowita!), "Zaginiona dziewczyna" Davida Finchera, czy "Bękarty Wojny" z Bradem Pittem i Christophem Waltzem. Oprócz amerykańskich produkcji znajdziecie też te europejskie. Np. wspomnianych "Nietykalnych", zaskakujący "La belle époque" czy włoski hit "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" z Kasią Smutniak, na podstawie którego powstało już kilka nowych wersji, w tym polska. Fajne filmy na wieczór to też "Jedz, módl się, kochaj", "Leon zawodowiec" czy "Juno". Więcej wam już nie zdradzimy! Po prostu sprawdźcie nasze subiektywne zestawienie na fajne filmy na wieczór. A jest z czego wybierać!

Fajne filmy na wieczór: "Nietykalni" (2011)

Film oparty na prawdziwej historii. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek niezwykłej historii oraz przyjaźni. 

reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

w rolach głównych: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot

Czytaj też: Polskie komedie romantyczne >>

Fajne filmy na wieczór: "Służące" (2011)

Mississippi, lata 60. Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą pracującą dla najzamożniejszych rodzin w okolicy. Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Z tych zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

reżyseria: Tate Taylor

w rolach głównych: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Jessica Chastain, Allison Janney

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

Fajne filmy na wieczór: "Zacznijmy od nowa" (2013)

Gretta, początkująca piosenkarka i kompozytorka, przyjechała do Nowego Jorku w towarzystwie swojego chłopaka, który jest wziętym muzykiem. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! Dan Mulligan, mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną, jego kontakt z dorastającą córką słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga… 

reżyseria: John Carney

w rolach głównych: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Hailee Steinfeld, Adam Levine, James Corden, Yasiin Bey

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Fajne filmy na wieczór: "Baby Driver" (2017)

Utalentowanego młodego kierowcę, który zarabia na życie udziałem w napadach, przez życie prowadzi muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy poznaje dziewczynę swych marzeń, postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć "normalnie". Jednak zmuszony przez bossa mafijnego do udziału w (z góry skazanym na niepowodzenie) skoku, ryzykuje wszystko, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

reżyseria: Edgar Wright

w rolach głównych: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Jon Hamm, Jamie Foxx

Fajne filmy na wieczór: "Chinatown" (1974)

Pechowy prywatny detektyw, tajemnicza piękność, bezwzględny mafioso oraz skomplikowana intryga składająca się ze zdrady, morderstw, korupcji, skandali i śmiertelnie niebezpiecznych układów. Wszystko to w mrocznej i stylowej opowieści o latach 30.

reżyseria: Roman Polański

w rolach głównych: Jack Nicholson, Faye Dunaway, John Huston, Perry Lopez

Fajne filmy na wieczór: "Infiltracja" (2006)

Akcja rozgrywa się w południowym Bostonie, gdzie policja stanowa toczy walkę z mafią. Młody tajny agent policji, Billy Costigan, otrzymuje od przełożonego Olivera Queenana rozkaz przeniknięcia do struktur mafijnych, którymi rządzi Frank Costello. Podczas gdy Billy szybko zdobywa zaufanie bossa, Colin Sullivan - młody przestępca, który już jako kadet Akademii Policyjnej pełnił rolę mafijnego informatora - zostaje awansowany na stanowisko dowódcze w Wydziale Spraw Wewnętrznych. Każdego z nich pochłania podwójne życie. Kiedy zarówno przestępcy, jak i stróże prawa, wpadają na trop wrogiej wtyczki we własnych szeregach, obaj bohaterowie rozpoczynają wyścig o to, kto pierwszy odkryje tożsamość drugiego, by tym samym uratować własną skórę...

reżyseria: Martin Scorsese

w rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen, Vera Farmiga, 

Fajne filmy na wieczór: "Totalna magia" (1998)

Zabawna opowieść o dwóch siostrach wywodzących się z prastarego rodu czarownic. Po śmierci rodziców Sally i Gillian wprowadzają się do posiadłości swoich ekscentrycznych ciotek, Jet i Frances. Pod ich okiem uczą się, jak uprawiać magię. Dziewczynki nie wiedzą, że zakochując się, kobiety z ich rodu ściągają na siebie i swych wybranków śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdy Sally jest już dorosła, postanawia zerwać z rodzinną tradycją i żyć jak zwykła dziewczyna. Tymczasem jej siostra Gillian lubi wykorzystywać swoje umiejętności, np. uwodząc mężczyzn. Jej postępowanie wywołują całą serię niefortunnych wydarzeń.

Reżyseria: Griffin Dunne

W rolach głównych: Sandra Bullock, Sandra Bullock, Dianne Wiest, Stockard Channing, Aidan Quinn, Evan Rachel Wood

Fajne filmy na wieczór: "Siedem lat w Tybecie" (1997)

Niemcy, 1939 rok. Austriacki wspinacz Heinrich Harrer opuszcza swoją ciężarna żonę Ingrid i razem ze swoim rodakiem Peterem Aufschnaiterem oraz kilkoma osobami towarzyszącymi udaje się do Indii. Celem wyprawy jest zdobycie jednego z najwyższych szczytów Himalajów - Nanga Parbat. Jednak w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych wspinaczka nie dochodzi do skutku. Wybucha II wojna światowa i Harrer wraz z pozostałymi uczestnikami ekspedycji zostaje aresztowany przez Brytyjczyków, a następnie trafia do obozu jenieckiego. Podczas pobytu w obozie otrzymuje od żony papiery rozwodowe. Postanawia uciec z niewoli. Pisząc bezustannie listy, próbuje utrzymać kontakt ze swoim synkiem Rolfem. We wrześniu 1942 r. Harrer i Aufschnaiter uciekają z obozu. Docierają do Indii i po dwóch latach wędrówki przez Himalaje docierają do stolicy Tybetu - Lhasy. W 1945 r. po kapitulacji Niemiec Harrer otrzymuje prośbę od syna, by nie szukał z nim kontaktu. Wiadomość wprawia Harrera w depresję, z której wyrywa go nakaz stawienia się przed obliczem młodego Dalaj Lamy - "Kunduna". Okazuje się, że ma uczyć młodego Lamę angielskiego, geografii i kultury zachodniej. W zamian chłopiec buduje w nim pozytywne emocje. Dzięki czemu Harrer odradza się moralnie, otwiera na świat i innych ludzi. 

reżyseria: Jean-Jacques Annaud

w rolach głównych: Brad Pitt, David Thewlis, BD Wong, Danny Denzongpa

Fajne filmy na wieczór: "Forrest Gump" (1994)

Historia życia Forresta, chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. Główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran.

reżyseria: Robert Zemeckis

w rolach głównych: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field

Fajne filmy na wieczór: "Nie ma mowy!" (2015)

Po śmierci męża, słynnego muzyka folkowego, Hanna wciąż żyje jego życiem, próbując napisać biografię ukochanego. W jej prowincjonalnym, bezpiecznym świecie pojawia się Andrew, nowojorski pisarz, zbierający materiały do książki o jej zmarłym mężu. Tych dwoje dzieli wszystko. Czy mimo tego uda im się wspólnie napisać biografię muzyka i rozpocząć nowy rozdział ich własnej historii?

Reżyseria: Sean Mewshaw

W rolach głównych: Rebecca Hall, Jason Sudeikis, Dianna Agron, Blythe Danner, Joe Manganiello

Fajne filmy na wieczór: "Czarownice z Eastwick" (1987)

Mieszkanki Nowej Anglii, Alex, Jane i Sukie, łączy jedno - wszystkie trzy zostały opuszczone przez mężów. Każda z nich pragnie spotkać mężczyznę, który zaspokoiłby ich zachcianki. Nowy członek lokalnej społeczności okazuje się idealnie pasować do ich wyobrażeń. Wkrótce kobiety odkrywają w sobie wielkie moce...

reżyseria: George Miller

w rolach głównych: Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer, Veronica Cartwright, Richard Jenkins

Fajne filmy na wieczór: "Paterson" (2016)

Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

reżyseria: Jim Jarmusch

w rolach głównych: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley, Method Man

Fajne filmy na wieczór: "Między słowami" (2003)

50-letni Amerykanin, Bob Harris przyjeżdża do Tokio. Zapomniany gwiazdor telewizyjny ma za zadanie nakręcić reklamę. Proste sceny okazują się trudne do realizacji i zdjęcia zaczynają się przedłużać. Do hotelu, w którym mieszka Bob wprowadza się małżeństwo - Charlotte i John.

John jest fotografem i całe dnie poświęca pracy, podczas gdy jego żona nudzi się w hotelowym pokoju. Pozbawiona kontaktu z rodziną i przyjaciółmi Charlotte czuje się samotnie. Zaczyna cierpieć na bezsenność. Po kolejnej nieprzespanej nocy schodzi do baru, w którym spotyka Boba. Okazuje się, że bezsenność nie jest ich jedynym wspólnym tematem. Charlotte i Bob spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Między młodą kobietą i doświadczonym mężczyzną rodzi się niezwykła przyjaźń.

Reżyseria: Sofia Coppola

W rolach głownych: Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi, Anna Faris

Fajne filmy na wieczór: "Juno" (2007)

Nastoletnia Juno przechodzi inicjację seksualną z najlepszym przyjacielem Bleekerem. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Za radą swojej najlepszej przyjaciółki Lei decyduje się oddać dziecko do adopcji jakiejś miłej rodzinie, która zapewni mu wspaniały dom. Szybko znajduje ludzi odpowiadających jej życzeniom - małżeństwo Loringów, Vanessę i Marka. Ciąża staje się dla Juno nieoczekiwanie szybką podróżą w dorosłość. Nastolatka przeradza się w kobietę i zaczyna doceniać przyjaźń i miłość, a także doceniać to co ma i odnajdywać w swoim życiu najważniejsze wartości.

Reżyseria: Jason Reitman

W rolach głównych: Ellen Page, Michael Cera, Jennifer Garner, Jason Bateman, Allison Janney, J.K. Simmons

Fajne filmy na wieczór: "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" (2012)

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Nastoletni i zakochani w sobie Sam i Suzy postanawiają uciec z domu. Poszukiwania prowadzi kapitan Sharp, pomagają mu rodzice dziewczynki.

Reżyseria: Wes Anderson

W rolach głównych: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand, Tilda Swinton, Jared Gilman, Kara Hayward, Kara Hayward

Fajne filmy na wieczór: "Debiutanci" (2010)

Olivier prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec postanawia wyznać mu prawdę, którą ukrywał przez całe życie – jest gejem. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu ona na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym człowiekiem, którego jak się okazało zupełnie nie znał. Wkrótce mężczyzna spotka Annę i przekonuje się, że jest możliwe coś, w co już dawno przestał wierzyć – w prawdziwą miłość po trzydziestce. 

reżyseria: Mike Mills

w rolach głównych: Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent, Goran Višnjić

Fajne filmy na wieczór: "Jedz, módl się, kochaj" (2010)

Na podstawie bestsellera! Elizabeth Gilbert to trzydziestokilkuletnia, nowoczesna kobieta. Ma męża, wspaniały dom oraz dobrą pracę. Mimo to pewnej nocy leży nieszczęśliwa na podłodze w łazience i płacze, ponieważ stwierdza, że życie, które wiedzie nie jest tym, którego tak naprawdę pragnie i nie wie, co powinna z nim zrobić. Bohaterka decyduje się na rozwód, ale przez to popada w depresję. Jej kolejnym krokiem jest podróż do trzech państw zaczynających się na literę "I", a mianowicie Italii, Indii oraz Indonezji. To podróż w głąb siebie - bohaterka pragnie przemyśleć swoje dotychczasowe życie, lepiej zrozumieć samą siebie i zdecydować, co zrobić dalej, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Reżyseria: Ryan Murphy

W rolach głównych: Julia Roberts, Javier Bardem, Viola Davis, 

Fajne filmy na wieczór: "Bękarty wojny" (2009)

Shosanna Dreyfus jest świadkiem egzekucji swojej rodziny przez Nazistów. Stracenia dokonuje pułkownik Hans Land. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonać aktów zemsty. Do oddziału Raine'a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark. Jej misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty.

Reżyseria: Quentin Tarantino, Eli Roth

W rolach głównych: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger

Fajne filmy na wieczór: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (2016)

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Gdy wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

reżyseria: Paolo Genovese

w rolach głównych: Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Valerio Mastandrea, Edoardo Leo, Anna Foglietta, Giuseppe Battiston, Benedetta Porcaroli

Fajne filmy na wieczór: "Gra o wszystko" (2017)

Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukali agenci FBI. W obliczu utraty wolności i dorobku życia, postanawia walczyć. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

reżyseria: Aaron Sorkin

w rolach głównych: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera, Chris O'Dowd

Fajne filmy na wieczór: "Terminal" (2004)

Historia Viktora Navorskiego, pochodzącego z Europy Wschodniej turysty, który pragnie odwiedzić Nowy Jork. Gdy Navorski leci do Ameryki, w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Uwięziony na lotnisku Kennedy'ego, z nieważnym paszportem, Viktor nie może legalnie przedostać się na teren Stanów Zjednoczonych i zmuszony jest dniami i nocami koczować w hali tranzytowej terminalu, aż do zakończenia wojny w jego ojczyźnie. Z upływem tygodni (a nawet miesięcy) mężczyzna odkrywa, że miniaturowy wszechświat terminalu jest skomplikowanym światem, gdzie spotkać można absurd, hojność, ambicję, rozrywkę, szczęśliwy traf, a nawet przeżyć romans z piękną stewardesą o imieniu Amelia. 

reżyseria: Steven Spielberg

w rolach głównych: Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Stanley Tucci, Diego Luna, Chi McBride, Zoe Saldana

Fajne filmy na wieczór: "Amelia" (2001)

Amelia Poulain jest piękną, młodą dziewczyną pracującą jako kelnerka w małej paryskiej kafejce. Czuje się zagubiona i samotna, nie ma ani narzeczonego, ani przyjaciół. Aż pewnego dnia... Odnajduje ukryty w swojej łazience przed laty skarb. Postanawia odnaleźć właściciela. Widząc wzruszenie i łzy człowieka po otrzymaniu "przesyłki" coś się w niej przełamuje. Odnajduje życiowy cel. Będzie uszczęśliwiać ludzi! Wszystko się zmienia, a w dodatku w życiu Amelii pojawia się mężczyzna...

Reżyseria: Jean-Pierre Jeunet

W rolach głównych: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz

Fajne filmy na wieczór: "Leon Zawodowiec" (1994)

Leon jest płatnym zabójcą. Jednak w niczym nie przypomina męskiego, twardego i nieposkromionego złoczyńcy. Jest cichy, spokojny, na co dzień pije mleko. Pewnego dnia skorumpowana policja zabija swojego dostawcę narkotyków i jego rodzinę. Przeżyła tylko córka, która postanawia zemścić się na zabójcach. To niezwykle trudne zlecenie otrzymuje Leon, u którego młoda dziewczyna znajduje schronienie.

reżyseria: Luc Besson

w rolach głównych: Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman, Danny Aiello

Fajne filmy na wieczór: "Zielona Mila" (1999)

Rok 1935. Paul Edgecombe jest jednym ze strażników w bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należy odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem, wyłożonym zieloną wykładziną, zwaną "zieloną milą". Pewnego dnia do więzienia przybywa olbrzymi czarnoskóry skazaniec, John Coffey. Oczekuje na karę śmierci za zamordowanie dwóch białych dziewczynek. Jego wizyta na zawsze zmieni życie Paula i pozostałych pracowników więzienia.

reżyseria: Frank Darabont

w rolach głównych: Tom Hanks, David Morse, Bonnie Hunt, Michael Clarke Duncan, James Cromwell, 

Fajne filmy na wieczór: "Przerwana lekcja muzyki" (1999)

Oscarowa rola Angeliny Jolie. Lata 60. ubiegłego wieku.

Wrażliwość 17-letniej Susan nie pozwala jej odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Rodzice dziewczyny postanawiają wysłać córkę do lekarza, a ten zaleca jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce trafia na tamtejszy oddział dla nastolatek i zaczyna życie w całkiem innym świecie. Spędza tam prawie dwa lata, a w międzyczasie zaprzyjaźnia się z socjopatką Lisą.

reżyseria: James Mangold

w rolach głównych: Winona Ryder, Angelina Jolie, Clea DuVall, Brittany Murphy, Elisabeth Moss, Jared Leto, Vanessa Redgrave

Fajne filmy na wieczór: "Frances Ha" (2012)

Frances ma 27 lat. Mimo osiągnięcia dojrzałości, nie potrafi sobie poradzić w życiu. Nie stać jej na własne mieszkanie, ma problemy z utrzymaniem pracy, nie radzi sobie w życiu osobistym. Mimo to, bohaterka podchodzi do życia z optymizmem i wiarą, że wszystko się jakoś ułoży. Znajomi w jej wieku albo założyli już własne rodziny, albo są na etapie wchodzenia w poważne związki. Frances natomiast nie chce i nie umie dojrzeć do tych trudnych i dorosłych kwestii. Ciągle jest marzycielką,

reżyseria: Noah Baumbach

w rolach głównych: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver, Michael Zegen, Patrick Heusinger, Michael Esper

Fajne filmy na wieczór: "Green Book" (2019)

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli.

reżyseria: Peter Farrelly

w rolach głównych: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, 

Fajne filmy na wieczór: "Pewnego razu... w Hollywood" (2019)

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym. Cliff Booth jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem jednocześnie. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Obecny przemysł filmowy różni się jednak od Fabryki Snów, którą znali i opuścili przed laty. Pomimo to Rick zamieszkuje w luksusowej dzielnicy, gdzie jego sąsiadką zostaje między innymi słynna aktorka Sharon Tate.

reżyseria: Quentin Tarantino

w rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Julia Butters

Fajne filmy na wieczór: "La belle époque" (2019)

Za kilka tysięcy euro możemy przenieść się do czasów Napoleona lub Marii Antoniny, Niemiec z lat 40., spotkać ze zmarłym ojcem lub Ernestem Hemingwayem, a nawet wrócić do ważnych dla nas chwil sprzed kilku dekad. Wszystko dopracowane jest w jak najmniejszych szczegółach. Scenografia, kostiumy, aktorzy. Zaproszenie na taką atrakcję otrzymał Victor (w tej roli Daniel Auteuil), popularny w latach 80. rysownik, dziś bezrobotny twórca komiksów. Victor pod wpływem pewnych wydarzeń postanawia skorzystać z okazji i "wrócić" do 1974 roku, gdy mieszkał w Lyonie. Dlaczego wybrał ten moment? Wtedy właśnie poznał miłość swojego życia

Wróćmy do czasów, gdy byliśmy szczęśliwi i zakochani. "La belle epoque" otworzył 10. edycję Odessa Film Festival [recenzja filmu] >>

reżyseria:  Nicolas Bedos

w rolach głównych: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier

Fajne filmy na wieczór: "Kocha, lubi, szanuje" (2011)

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver wiedzie idealne życie — ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily, zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone” życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce, Jacob Palmer. Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. 

reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa

w rolach głównych: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Analeigh Tipton, Marisa Tomei, Jonah Bobo

Fajne filmy na wieczór: "Zaginiona dziewczyna" (2014)

W dniu piątej rocznicy ślubu Nick Dunne zawiadamia, że jego piękna żona Amy zaginęła. Pod presją policji i stale rosnącego zainteresowania mediów ukazywany przez Nicka obraz błogiej jedności i beztroskiej rodziny zaczyna pękać. Wkrótce jego kłamstwa, matactwa i dziwne zachowanie powodują, że każdy zadaje sobie to samo mroczne pytanie: czy Nick Dunne zabił swoją żonę?

reżyseria: David Fincher

w rolach głównych: Rosamund Pike, Ben Affleck, Carrie Coon, Tyler Perry, Neil Patrick Harris

Fajne filmy na wieczór: "Whiplash" (2014)

Andrew to utalentowany młody perkusista, uczeń konserwatorium muzycznego na Manhattanie. Chłopak marzy o karierze, a kolejnym krokiem w realizacji tego planu jest dostanie się do szkolnej orkiestry jazzowej, prowadzonej przez wymagającego i często okrutnego Terence'a Fletchera. Pod kierunkiem bezwzględnego nauczyciela, Andrew zaczyna dążyć do doskonałości za wszelką cenę. 

reżyseria: Damien Chazelle

w rolach głównych: Miles Teller,J.K. Simmons, Melissa Benoist, Paul Reiser, Nate Lang

Fajne filmy na wieczór: "Na noże" (2019)

W stylo powieści Agathy Christie z gwiazdorską obsadą! tym razem Daniel Craig wciela się w prywatnego detektywa, który ma odnaleźć sprawcę pewnego morderstwa.  

Autor powieści kryminalnych, Harlan Trombley, zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Kto tego dokonał? Śledztwo prowadzi dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Okazuje się, że dzień przed śmiercią mężczyzny w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, nawet oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Jednka sprawca może być tylko jeden. 

reżyseria: Rian Johnson

w rolach głównych: Daniel Craig, Ana de Armas, Toni Collette, Jamie Lee Curtis, Chris Evans, Michael Shannon, Don Johnson, Lakeith Stanfield, Christopher Plummer