Dzień czekolady 2024

12 kwietnia przypada dzień miłośników słodyczy, czyli tzw. Dzień Czekolady. Łasuchom polecamy tę w wersji gorzkiej, ponieważ zawiera polifenole i dużą ilość przeciwutleniaczy. Mleczna oczywiście też jest dozwolona, zwłaszcza dziś, ale niekoniecznie polecana przez dietetyków. Tak się składa, że obie wersje poprawiają nastrój i pozytywnie wpływają na nasz poziom serotoniny. Nie tylko jedzenie kostek z tabliczki czekolady, ale też oglądanie jej na ekranie może sprawić, że poprawimy sobie humor. Postanowiłyśmy więc zaproponować Wam kilka filmów, w których czekolada gra jedną z głównych ról. Smacznego seansu!

"Czekolada" z Johnnym Deppem i Julitte Binoche

Akcja tego romantycznego filmu rozgrywa się w małym miasteczku we Francji w roku 1960. Vianne Rocher wraz z ośmioletnią córką przenosi się na prowincję i zamieszkuje w niewielkim mieszkaniu niedaleko kościoła. Vianne postanowia wyremontować cukiernię w mieście i otworzyć tam francuskie chocolatrie, z produktami domowej roboty. Szybko spotyka się z ciepłym przyjęciem niektórych mieszkańców i ostracyzmem innych sąsiadów. Niechęć do przybyszek podsycana jest przez gorliwego katolika i jednocześnie burmistrza miasta hrabiego Reynaud. Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, iż córeczka Vianne,  Anouk jest nieślubnym dzieckiem. Wiele zmienia się kiedy do miasta przybywają tzw. "rzeczni piraci" i próbują znaleźć lokum. Pomiędzy jednym z nich a matką i córką tworzy się silna relacja... "Czekolada" mimo upływu lat nie traci nic ze swojego filmowego uroku, a duet Binoche Depp na ekranie nigdy nie zawodzi. Polecamy z okazji Dnia Czekolady

Wonka

Czekoladowa historia Willy Wonki jest ostatnio jeszcze bardziej interesująca za sprawą głównego bohatera. W sequelu bowiem w rolę Wonki wciela się uwielbiana gwiazda młodego pokolenia, Timothée Chalamet. Aktor wygrał casting z Tomem Hollandem, który również walczył o tytułową rolę. Magiczny, z piękną scenografią, kostiumami i muzyką - Willy Wonka w czekoladowym królestwie z Hugh Grantem u boku. Polecamy zarówno na Dzień czekolady jak i weekendowy wieczór.

Forrest Gump

"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci się trafi."  mawiał ulubiony bohater popkultury Forrest Gump.

Hit lat 90. jest po dziś dzień kultową produkcją o ciekawości świata, życiowych sukcesach i porażkach, drodze, którą warto przejść z odwagą i dobrocią. Taki właśnie jest Forrest (w tej niezapomnianej roli Tom Hanks, choć Bill Murray również brany był pod uwagę przez producentów). Mimo upływu lat film Zemeckisa nie traci ani na aktualności ani na przekazie. Jeśli chcecie się powzruszać z pudełkiem czekoladek na Dzień Czekolady na podorędziu - wróćcie do Forresta Gumpa, polecamy bardzo!