Filmy o magii: "Czarownice z Eastwick" (1987)

Alex, Jane i Sukie to kobiety z Nowej Anglii pozostawione przez mężów. Każda z nich pragnie spotkać mężczyznę, który zaspokoiłby ich zachcianki. Nowy mieszkaniec miasteczka okazuje się idealnie pasować do ich wyobrażeń. Wkrótce kobiety odkrywają w sobie wielkie moce...

Komedie romantyczne 2019. Co warto zobaczyć w tym roku? >>

Film otrzymał dwie nominacje do Oscarów.

reżyseria: George Miller

obsada: Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer, Veronica Cartwright, Richard Jenkins

Filmy o magii: "Totalna magia" (1998)

Opowieść o dwóch siostrach wywodzących się z prastarego rodu czarownic. Po śmierci rodziców Sally i Gillian wprowadzają się do posiadłości swoich ekscentrycznych ciotek. Pod okiem Jet i Frances uczą się,jak uprawiać magię. Dziewczynki nie wiedzą, że zakochując się, kobiety z ich rodu ściągają na siebie i swych wybranków śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdy Sally jest już dorosła, postanawia zerwać z rodzinną tradycją i żyć jak zwykła dziewczyna. Tymczasem jej siostra Gillian lubi wykorzystywać swoje umiejętności, uwodząc mężczyzn. Jej postępowanie wywołuje serię niefortunnych wydarzeń.

reżyseria: Griffin Dunne

obsada: Sandra Bullock, Nicole Kidman, Dianne Wiest, Stockard Channing, Goran Višnjić, Aidan Quinn

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

 10 najlepszych filmów świątecznych >>

Filmy świąteczne na Netflix >>

 

Filmy o magii: "Czarownica" (2005)

Isabel, naiwna i pełna dobrych intencji czarownica pragnie wyrzec się nadprzyrodzonych mocy, jakimi została obdarzona i prowadzić "normalne" życie. W tym samym czasie, po drugiej stronie miasta, Jack Wyatt przystojny, czarujący aktor usiłuje ponownie wrócić na ścieżkę kariery. Jego uwagę zwraca współczesna wersja popularnej komedii z lat 60-tych "Czarownica". Ma nadzieję, że dzięki roli Darrina będzie znowu sławny. Los sprawia, że Jack przypadkowo spotyka Isabel i natychmiast ulega czarowi jej i jej nosa do złudzenia przypominającego nos Elizabeth Montgomery – aktorki grającej Samanthę w oryginalnej wersji "Czarownica". Aktor jest przekonany, że Isabel mogłaby zagrać Samanthę w jego serialu. 

reżyseria: Nora Ephron

obsada: Nicole Kidman, Will Ferrell, Shirley MacLaine, Michael Caine, 

Filmy i komedie romantyczne na Netfliksie >>

Filmy o magii: "Szkoła czarownic" (1996)

Siedemnastoletnia Sarah przenosi się do nowej szkoły w Los Angeles. Jej uwagę zwracają trzy rówieśnice, nazywane "czarownicami z Eastwick". Trapione przez różne kompleksy dziewczyny rzeczywiście szukają drogi do czarnej magii, chętnie też witają w swoim gronie Sarah, która - jak się okaże - jest czarownicą naturalną. Dzięki niej udaje się zamknąć magiczny krąg. Każda z nich otrzymuje dar o jaki prosiła - miłość, urodę, nienawiść, siłę. Czy jednak czarownice z Los Angeles potrafią właściwie wykorzystać swe zdolności? 

reżyseria: Andrew Fleming

obsada: Robin Tunney, Fairuza Balk, Neve Campbell, Rachel True, Skeet Ulrich, Christine Taylor, Breckin Meyer

Filmy o magii: "Hokus pokus" (1993)

W 1693 roku w osadzie Salem zostaje porwana kilkuletnia Emily. Nastoletni brat dziewczynki, Thackery Binx, odnajduje ją w domu sióstr Sanderson: Winnie, Sarah i Mary, które na nieszczęście dzieci, okazują się wiedźmami. Pomoc dorosłych nadchodzi za późno: Emily ginie, a Thackery zostaje zamieniony w czarnego kota. Na chwilę przed zasądzoną egzekucją Winnie wypowiada zaklęcie. Na jego mocy siostry powrócą z zaświatów, jeśli w noc Halloween dziewica zapali płomień czarnej świecy... Mija 300 lat. Thackery Binx nadal błąka się po Salem, pilnując domu wiedźm i obserwując jak historia sióstr Sanderson staje się miejscową legendą. Tymczasem do miasteczka przeprowadza się Max, nastolatek niezadowolony z nowego miejsca zamieszkania oraz z konieczności opiekowania się w Halloween młodszą siostrą. Pocieszeniem staje się dla niego dopiero towarzystwo uroczej Allison, która prowadzi rodzeństwo do domu czarownic - obecnie muzeum. Sceptyczny Max zapala magiczną świecę, przez co w samym środku święta plastikowych szkieletów, kilogramów cukierków i cudacznych przebierańców, pojawiają się zabawne, choć śmiertelnie zdeterminowane wiedźmy. Mają mało czasu, za środek transportu mopy i odkurzacze, a pod pachą czarodziejską księgę. Zrobią wszystko, by zdobyć życie dzieci z Salem. Inaczej będzie to ich ostatnia noc na Ziemi...

reżyseria: Kenny Ortega

obsada: Bette Midler, Sarah Jessica Parker, Kathy Najimy, Thora Birch

Filmy o magii: "Labirynt" (1986)

Sarah musi opiekować się swoim braciszkiem. Nie jest za bardzo zadowolona i wyraża życzenie, żeby jej brat Toby zmienił się w goblina. Okazuje się, że życzenie to się ziści, tak przynajmniej twierdzi król Goblinów Jareth. Żeby uratować brata, musi zmierzyć się z królem, ale nie jest to takie łatwe, gdyż jego posiadłość jest otoczona ogromnym labiryntem, a czasu nie ma pod dostatkiem.

reżyseria: Jim Henson

obsada: Jennifer Connelly, David Bowie, Toby Froud, Shelley Thompson

Filmy o magii: "Jeździec bez głowy" (1999)

Ichabod Crane jest nowojorskim policjantem. Przybywa on do małej osady Sleepy Hollow, by rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw, które - jak twierdzą tamtejsi mieszkańcy - dokonywane są przez ukrywającego się w pobliskich lasach Jeźdzca bez głowy. Crane, w przeciwieństwie do mieszkańców, nie wierzy, aby w tym wypadku działały siły nadprzyrodzone. Jedną z niewielu życzliwych dla Crane'a osób jest Katrina Van Tassel, która pomoże mu w rozwikłaniu tej tajemniczej zagadki.

Oscar za najlepszą scenografię!

reżyseria: Tim Burton

obsada: Johnny Depp, Christina Ricci, Christopher Walken, Miranda Richardson, Michael Gambon, Casper Van Dien, Christopher Lee

Filmy o magii: "Niekończąca się opowieść" (1984)

Mały chłopiec po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć kłopoty w szkole, nie potrafi znaleźć wspólnego języka ze swoim ojcem. Pewnego dnia, uciekając przed prześladującymi go starszymi chłopcami, Bastian trafia do pewnej księgarni, skąd wykrada (właściwie to jedynie pożycza) tajemniczą książkę, dzięki której przeżyje najwspanialszą przygodę w swoim życiu. Nie jest to bowiem zwykła książka, ale pełna magii brama do innego świata. Dzięki niej Bastian przenosi się w krainę wyobraźni, której właśnie grozi zagłada... Mały chłopiec okaże się wkrótce jedyną osobą, która może uratować piękną księżniczkę...

reżyseria: Wolfgang Petersen

obsada: Barret Oliver, Noah Hathaway, Tami Stronach, 

Filmy o magii: "Tajemnice lasu" (2014)

Film w zabawny i brawurowy sposób łączy klasyczne motywy znane z baśni braci Grimm, by w jednej opowieści spleść losy Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Wilka czy Roszpunki. W filmowej historii piekarz i jego żona, chcąc odmienić swój los, zgadzają się spełnić 4 życzenia wiedźmy. Aby tego dokonać muszą wejść do tajemniczego lasu... Wkrótce przekonają się czy to o czym marzą, jest tym, czego naprawdę chcą.

Trzy nominacje do Oscarów, w tym dla Meryl Streep za najlepszą drugoplanową rolę. 

reżyseria: Rob Marshall

obsada: Meryl Streep, Emily Blunt, James Corden, Anna Kendrick, Chris Pine, Johnny Depp

Filmy o magii: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (2016)

1926 rok. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Pierwsza z pięciu części filmów na podstawie powieści J.K. Rowling.

reżyseria: David Yates

obsada: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Colin Farrell, Alison Sudol, Ezra Miller, Samantha Morton, Jon Voight

Filmy o magii: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001)

Jeśli wymieniamy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nie możemy nie wspomnieć o historii Harry'ego Pottera opartego na bestsellerowych powieściach J.K. Rowling.

Harry jest jedyną osobą, której udaje się przeżyć spotkanie ze złym czarnoksiężnikiem - Lordem Voldemortem. W zdarzeniu jednak giną jego rodzice. Osierocony trafia pod opiekę ciotki Petunii i wuja Vernona. Podczas swoich 11 urodzin dowiaduje się, że odziedziczył po rodzicach magiczne zdolności. Wkrótce trafia do szkoły dla czarodziejów - Hogwart. Na miejscu zapozna się z tajnikami quidditcha - dość nietypowego sportu, nauczy się latać na miotle, spotka jednorożce i centaury. Przede wszystkim zaś zmierzy się z siłami zła.

reżyseria: Chris Columbus

obsada: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Maggie Smith, Robbie Coltrane

 

Filmy o magii: "Labirynt fauna" (2006)

Mała Ofelia przybywa do domu nowego męża jej matki, kapitana Vidala. Dziewczynce trudno znieść surowość ojczyma. Przez przypadek Ofelia odkrywa w ogrodzie tajemniczy labirynt. Tam spotka Fauna, baśniowego stwora, który rozpozna w niej księżniczkę magicznej krainy, której grozi zagłada. Przed dziewczynką stoją jednak 3 mordercze zadania, które sprawdzą jej nieśmiertelność. Z czasem okrucieństwo zapanuje nad całym rzeczywistym światem.

Film zdobył trzy Oscary za najlepsze zdjęcia, scenografię oraz charakteryzację.

reżyseria: Guillermo del Toro

obsada: Ivana Baquero, Sergi López, Maribel Verdú, 

Filmy o magii: "Osobliwy dom Pani Peregrine" (2016)

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.

reżyseria: Tim Burton

obsada: Asa Butterfield, Eva Green, Ella Purnell, Samuel L. Jackson, Judi Dench, Rupert Everett, Allison Janney, Chris O'Dowd

Filmy o magii: "Wiedźmy" (1990)

Mały Luke razem z babcią przebywa w nadmorskim hotelu w Kornawalii. Odbywa się tam zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwu wobec dzieci, któremu przewodniczy panna Ernst. Luke, przypadkowo zamknięty w sali konferencyjnej jest świadkiem obrad członkiń stowarzyszenia. Szacowne damy okazują się czarownicami przybyłymi z całego świata na proroczy sabat.

reżyseria: Nicolas Roeg

obsada: Anjelica Huston, Mai Zetterling, Jasen Fisher, Jane Horrocks, Jane Horrocks

Filmy o magii: "Czarownica" (2014)

Film zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej "Śpiącej królewny" – Diaboliną. Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień... Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.

Nominacja do Oscarów w kategorii "najlepsze kostiumy".

reżyseria: Robert Stromberg

obsada: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley, Lesley Manville, Imelda Staunton, Juno Temple, Sam Riley, Brenton Thwaites