Już w połowie listopada filmy świąteczne zyskują na popularności. Fani legendarnego "Kevina" już odliczają dni aż będą mogli po raz setny obejrzeć, jak młody Macaulay Culkin radzi sobie sam w domu. Hitami są również gwiazdorski "Love Actually" (po pol. "To właśnie miłość"), czy "Holiday" z Cameron Diaz i Kate Winslet. Oprócz dobrze nam znanych produkcji, co roku powstają nowe filmy świąteczne, a od kilku sezonów świątecznych przoduje w tym właśnie Netflix. W 2017 roku głośno było o produkcji "Świąteczny książę" (rok później powstała nawet druga część!), a w 2018 wszyscy komentowali film świąteczny pt. "Zamiana z księżniczką" z udziałem Vanessy Hudgens. A jak jest w tym roku? Na Netflix już możemy obejrzeć premierowe tytuły z tego gatunku, np. "Upalne lato" z gwiazdą serialu "Seks w wielkim mieście", czyli z Kristin Davis, czy "W śnieżną noc" z Kiernan Shipka. Przez kilka dni dostępna była za darmo animacja "Klaus". Platforma przygotowuje też kontynuację "Zamiany z księżniczką", ale premiera tego filmu świątecznego na Netflix odbędzie się dopiero w 2020 roku.

10 najlepszych filmów świątecznych >>

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

Nie są to może dzieła godne nagród branżowych, ale najważniejsze jest zdanie widzów, a oni kochają te filmy romantyczne ze świętami w tle. Co jeszcze znajdziemy w temacie "filmy świąteczne na Netflix"? W naszym zestawieniu znajdziecie aż 21 pozycji, a jeśli chcecie przejrzeć netfliksową bibliotekę bez algorytmów (większość tytułów na naszym koncie pojawia się na podstawie specjalnego wzoru matematycznego, który decyduje o tym, jakie produkcje pojawiają się w propozycjach dla nas) poznajcie sekretne kody. Koniecznie sprawdźcie filmy świąteczne dostępne na Netflix:

Czytaj też: Filmy świąteczne >>

Filmy świąteczne na Netflix: "Klaus" (2019)

Świąteczna animacja początkowo (15-17.11) udostępniona przez Netflix dla wszystkich i to za darmo.

Kiedy Jesper kończy szkołę dla listonoszy jako najgorszy uczeń, zostaje wysłany do placówki pocztowej na mroźnej wyspie pod Kołem Podbiegunowym, gdzie mało kto zamienia ze sobą choć słowo, nie wspominając nawet o listach. Jesper już chce zrezygnować, gdy w lokalnej nauczycielce Alvie znajduje bratnią duszę i spotyka Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnoręcznie zrobionych zabawek. Ta niezwykła przyjaźń sprawia, że miasteczko Smeerensburg znowu rozbrzmiewa radosnym śmiechem, a sąsiedzi z nowym zapałem wspierają się nawzajem, snują magiczne opowieści i z namaszczeniem wywieszają przy kominkach świąteczne skarpety. 

obsada: Jason Schwartzman, Rashida Jones, J.K. Simmons, w polskiej wersji językowej głosu użyczyli: Wiktor Zborowski, Anna Dereszowska i Józef Pawłowski.

reżyseria: Sergio Pablos

"Kevin sam w domu" zostanie wyemitowany w Święta! Kiedy? Znamy datę emisji >>

Filmy świąteczne na Netflix: "W śnieżną noc" (2019)

Na podstawie opowiadania autora "Gwiazd naszych wina".

W Wigilię nad małe miasteczko nadciąga burza śnieżna, wywołując prawdziwą rewolucję w przyjaźniach i życiu uczuciowym grupki licealistów. Przyczynią się do tego słynny piosenkarz, skradziony keg, kilka ambitnych tancerek, tajemnicza kobieta w folii aluminiowej i epicka impreza w lokalnym Mieście Gofrów. Gdy nadejdzie Boże Narodzenie, nic już nie będzie takie jak dawniej.

Filmy romantyczne na Netflix >>

obsada: Mitchell Hope, Isabela Moner, Kiernan Shipka, Odeya Rush, Jacob Batalon, Shameik Moore

reżyseria: Luke Snellin

Filmy świąteczne na Netflix: "Upalne święta" (2019)

Aby poprawić sobie humor po wyjeździe syna do college’u mieszkająca na Manhattanie Kate Conrad rezerwuje "drugi miesiąc miodowy" ze swoim mężem. Jednak ten, zamiast podziękowań, funduje żonie rozstanie. Porzucona Kate wybiera się więc samotnie do Afryki na safari. Podczas podróży po Zambii pomaga przewodnikowi uratować osieroconego słonika. Wspólnie przywracają go do zdrowia w miejscowym rezerwacie dla słoni, a Kate przedłuża swój pobyt na okres Świąt Bożego Narodzenia. Na horyzoncie widać nową miłość, więc Kate musi zdecydować: wrócić do domu czy pozwolić, aby ta przygoda okazała się przygodą jej życia?

obsada: Kristin Davis, Rob Lowe, John Owen Lowe, Thandi Puren, Colin Moss

reżyseria: Ernie Barbarash

Filmy świąteczne na Netflix: "A wish for Christmas" (2016)

Sara Shaw jest pracowitą, lecz zbyt uległą i miłą osobą. Gdy jej szef Dirk Tyson kradnie jej pomysł na inicjatywę bożonarodzeniową, kobieta stwierdza, że musi zacząć walczyć o siebie. Wkrótce Sara spotyka Świętego Mikołaja, który oferuje, że spełni jej jedno życzenie. Kobieta prosi o odwagę do powiedzenia właścicielowi firmy Peterowi, że Tyson przywłaszczył jej pomysł. Święty Mikołaj spełnia życzenie Sary, dodając jej odwagi do walczenia o siebie na 48 godzin.

obsada: Lacey Chabert, Paul Greene, Andrea Brooks, Colleen Wheeler, Kendall Cross

reżyseria: Christie Will Wolf

Filmy świąteczne na Netflix: "Kronika świąteczna" (2018)

Film opowiada historię siostry i brata, Kate i Teddy’ego Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno. 

obsada: Kurt Russell, Kimberly Williams-Paisley, Oliver Hudson, Darby Camp, Judah Lewis

reżyseria: Clay Kaytis

Czytaj też: Filmy świąteczne >>

Filmy świąteczne na Netflix: "Cztery Gwiazdki" (2008)

Jak odwiedzić każdego z rozwiedzionych rodziców młodej pary w czasie świąt Bożego Narodzenia? Tym bardziej, że są to aż cztery nowe rodziny.

obsada: Reese Witherspoon, Vince Vaughn, Jon Favreau, Tim McGraw, 

reżyseria: Seth Gordon

Filmy świąteczne na Netflix: "Zamiana z księżniczką" (2018)

Zwyczajna cukiernik z Chicago i przyszła księżniczka, które wyglądają jak bliźniaczki, postanawiają przed świętami zamienić się życiami.

obsada: Vanessa Hudgens, Sam Palladio, Suanne Braun, Nick Sagar, 

reżyseria: Mike Rohl

Filmy świąteczne na Netflix: "Święta w El Camino" (2017)

Grupa nieznajomych uwięziona w sklepie monopolowym w Boże Narodzenie podczas próby napadu nawiązuje bliską więź i dzieli się skrywanymi tajemnicami.

obsada: Luke Grimes, , Vincent D'OnofrioDax Shepard, Kurtwood Smith, Jessica Alba, Tim Allen, 

reżyseria: David E. Talbert

Filmy świąteczne na Netflix: "Elf" (2003)

Buddy jeszcze jako niemowlę zostaje przygarnięty przez elfy Świętego Mikołaja. Gdy zaczyna dorastać, sieje spustoszenie na Biegunie Północnym z powodu swoich rozmiarów. Musi więc przenieść się do świata ludzi, dlatego wyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu ojca i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się jednak, że życie w wielkim mieście nie należy do przyjemności. Jego biologiczny ojciec jest chciwym sknerą, a ośmioletni przyrodni brat Buddy'ego nie wierzy w Świętego Mikołaja. Nawet bałwany nie są przyjacielsko nastawione, właściwie nie chcą się w ogóle odzywać. Najgorsze jest jednak to, że wszyscy zapomnieli, jakie jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Buddy będzie więc musiał, używając prostych elfowych metod, odzyskać rodzinę, poznać swoje przeznaczenie oraz ocalić Święta dla Nowego Jorku i całego świata.

obsada: Will Ferrell, James Caan, Bob Newhart, Edward Asner, Zooey Deschanel, Mary Steenburgen

reżyseria: Jon Favreau

Filmy świąteczne na Netflix: "Ekspres polarny" (2004)

Historia 8-letniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze - odzyska wiarę w Mikołaja.

obsada: Tom Hanks, Leslie Zemeckis, Eddie Deezen, Nona Gaye

reżyseria: Robert Zemeckis

Filmy świąteczne na Netflix: "Świąteczny książę" (2017)

Początkująca reporterka Amber pracuje pod przykrywką jako guwernantka księżniczki Emily na dworze królewskim Aldovii. Niespodziewanie wplątuje się w królewską intrygę i jednocześnie zakochuje się w następcy tronu księciu Richardzie, na którego temat miała po kryjomu zbierać sensacyjne materiały. Czy zdoła utrzymać swoją misję w sekrecie? I czy pomoże objąć rządy właściwemu następcy tronu?

obsada: Rose McIver, Ben Lamb, Ben Lamb, Honor Kneafsey, Theo Devaney

reżyseria: Alex Zamm

Filmy świąteczne na Netflix: "Świąteczny książę: Królewskie wesele" (2018)

W rok po wydarzeniach przedstawionych w "Świątecznym księciu" Amber przygotowuje się do ślubu z Richardem. Książę jest coraz bardziej zajęty próbami rozwiązania ogarniającego państwo kryzysu finansowego, przez co oddala się od ukochanej. Jako była dziennikarka dziewczyna postanawia na własną rękę pomóc ukochanemu. W swojego działania angażuje swoją siostrę, przyjaciółkę i... byłego wroga. 

obsada: Rose McIver, Ben Lamb, Alice Krige, Richard Ashton

reżyseria: John Schultz

Filmy świąteczne na Netflix: "Wigilijne wesele" (2017)

Świat pewnej konsultantki ślubnej zostaje wywrócony do góry nogami, gdy przystojny prywatny detektyw zaczyna jej przeszkadzać w realizacji wielkiego projektu. 

 

Filmy świąteczne na Netflix: "Świąteczny kalendarz" (2018)

Utalentowana, ale sfrustrowana fotografka dostaje w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość.

obsada: Kat Graham, Ron Cephas Jones, Quincy Brown

reżyseria: Bradley Walsh

Filmy świąteczne na Netflix: "Święta z widokiem" (2018)

Menadżerka restauracji w kurorcie narciarskim nie może się pozbierać po wcześniejszej porażce. Jej świat do góry nogami wywraca pewien tajemniczy kucharz.

obsada: Kaitlyn Leeb, Scott Cavalheiro, Mark Ghanimé, Kristen Kurnikm Jess Walton, Patrick Duffy, Vivica A. Fox

reżyseria: Justin G. Dyck

Filmy świąteczne na Netflix: "Świąteczny spadek" (2017)

Aby odziedziczyć firmę swojego ojca, towarzyska i rozrywkowa Ellen musi najpierw odwiedzić swoje rodzinne miasteczko, gdzie poznaje wartość ciężkiej pracy i pomocy innym.

obsada: Eliza Taylor, Jake Lacy, Andie MacDowell, Neil Crone

reżyseria: Ernie Barbarash

Filmy świąteczne na Netflix: "Święta na 5 gwiazdek" (2018)

Zbliżają się święta. Delegacja włoskich polityków pod przewodnictwem premiera przebywa z oficjalną wizytą na Węgrzech. Oprócz dotrzymania zobowiązań politycznych premier zamierza spędzić kilka przyjemnych godzin w towarzystwie podróżującej z delegacją młodej parlamentarzystki. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy dwoje niezdarnych kochanków znajduje w swoim luksusowym hotelowym apartamencie tajemnicze zwłoki. Aby uniknąć skandalu, muszą zdać się na łaskę lokaja. Czeka ich długi i trudny dzień z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Widzowie tej świetnej komedii z pieprzykiem mogą liczyć na dużo śmiechu i ostrą satyrę polityczną. 

obsada: Andrea Osvárt, Martina Stella, Massimo Ghini, Ricky Memphis, Biagio Izzo, Massimo Ciavarro

reżyseria: Marco Risi

Filmy świąteczne na Netflix: "A Very Murray Christmas" (2015)

W wigilijny wieczór Bill Murray czeka na zaproszonych gości. Panująca śnieżycę sprawia, że nikt się nie pojawia. 

obsada: Bill Murray, Paul Shafferm, Michael Cera, George Clooney, Miley Cyrus, Rashida Jones 

reżyseria: Sofia Coppola

Filmy świąteczne na Netflix: "Merry Kissmas" (2015)

Kayla szykuje się do ślubu ze znanym choreografem. Przypadkowy i magiczny pocałunek z nieznajomym zaczyna jednak budzić w niej wątpliwości.

obsada: Karissa Lee Staples, Brant Daugherty, David O'Donnell, Doris Roberts, Doris Roberts

reżyseria: Michael Feifer

Filmy świąteczne na Netflix: "Pottersville" (2017)

Lokalny biznesmen Maynard przemierzając miasto w przebraniu omyłkowo zostaje wzięty za Wielką Stopę. Kiedy miasteczko zaczynają masowo odwiedzać turyści, a na miejsce przybywa prowadzący program "Łowca potworów", Maynard zaczyna zastawiać się, czy nie powinien wyznać prawdy...

obsada: Michael Shannon, Christina Hendricks, Judy Greer, Ron Perlman, Ian McShane

reżyseria: Seth Henrikson

Filmy świąteczne na Netflix: "Holiday" (2006)

Last but not least!

Iris jest zakochana w mężczyźnie, który zaręczył się z inną. Amanda, dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka był jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad 4 000 kilometrów, wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obie kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans.

obsada: Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law i Jack Black

reżyseria: Nancy Meyers