Harry Styles wielkim zwycięzcą BRIT Awards 2023. Artysta wygrał w czterech kategoriach, w których był nominowany. Otrzymał statuetkę dla artysty roku, artysty popowego, za piosenkę roku (As It Was") oraz najlepszą płytę ("Harry's House") Na galę przyjechał w czarnym garniturze rodem z lat 70 z ozdobnym kwiatem przy szyi. Wyglądał w nim jak młody Mick Jagger. 

Na scenie widzowie mogli go już zobaczyć w innym wydaniu - artysta odsłonił tors i pokazał swoje tatuaże. Występ zaczął od hitu "As It Was". 

Kiedy Harry Styles odbierał statuetki (a było ich aż cztery) dziękował rodzinie, współpracownikom i kobietom. Nagrodę za artystę roku zadedykował wszystkim nominowanym wokalistkom. Harry Styles dużo miejsca w swoim przemówieniu poświęcił też swojej rodzinie. Szczególne miejsce w jego sercu zajmuje matka:

Chcę podziękować mojej mamie, że zgłosiłą mnie do X Factora bez mojej wiedzy" - powiedział na scenie Harry Styles.

Postanowiliśmy przypomnieć jego występ z 2010 roku w tym popularnym talent show. To właśnie tam zaczęła się jego wielka kariera:

Widzowie zachwycili się też występem Lizzo - artystka zaprezentowała składankę swoich największych przebojów i wystąpiła w różowej stylizacji z ogromnym kołnierzem a la' diva.

Lista zwycięzców BRIT Awards 2023:

Album Roku Mastercard: Harry Styles – Harry’s House
Artysta Roku: Harry Styles
Piosenka Roku: Harry Styles – As It Was
Zespół Roku: Wet Leg
Międzynarodowy Artysta Roku: Beyoncé
Międzynarodowa Piosenka Roku: Beyoncé – Break My Soul
Międzynarodowy Zespół Roku: Fontaines D.C.
Kategoria dance: Becky Hill
Kategoria hip hop/grime/rap: Aitch
Kategoria pop/R&B: Harry Styles
Kategoria rock/alternatywa: The 1975
Najlepszy nowy artysta: Wet Leg

Stylizacje gwiazd na BRIT Awards 2023 >>>