Dom Robak to spełnienie marzeń inwestora o ekologicznym domu dla 4-osobowej rodziny. Projekt powstaje właśnie we wsi Zabłocie w powiecie cieszyńskim, według projektu znanego architekta Piotra Kuczii – zwolennika rozwiązań przyjaznych naturze i energooszczędnych.

Tu kluczowe były niski budżet na budowę oraz nietypowa, bo wąska i długa, działka budowlana. Budynek  swym kształtem przypomina gąsienicę udającą się właśnie na spacer.  Dom budowany jest przy użyciu ekonomicznych płyt wiórowych PremiumBoard MFP P5 marki Pfleiderer. Nadają się one na elementy konstrukcyjne w środowisku wilgotnym, do budowy domów szkieletowych, poszycia dachów, poszycia stropów, podłóg i ścian. Pomysłowe są również przedmioty, które zrobiono z odpadów płyt MFP, jakie zostały po wycięciu żeber i obudowy frontu budynku. Z pozornie nieprzydatnych resztek powstały stylowe meble: podwieszane łóżko i fotel-hoker. 

Dom Robak zdobył wyróżnienie w kategorii Excellent Communication Design w konkursie German Design Award 2018. Zakończenie budowy planowane jest w tym roku.