Zmęczeni codziennością w miastach coraz częściej marzymy o wylogowaniu się z sieci i relaksie na łonie natury. Dlatego z entuzjazmem reagujemy na miejsca takie, jak ten domek w Norwegii. Wyglądem przypomina budkę dla ptaków, a z jego okrągłego okna roztacza się imponujący widok na pasmo górskie Blegja i fiord Førdefjord. Miejsce jest do wynajęcia na Airbnb

Ten Birdbox znajduje się w Fauske w zachodniej Norwegii. Domek - kostkę ustawiono zboczu góry, w pobliżu starej farmy gospodarzy. Co znajduje się w środku? Ogromne łóżko (220x200cm), nocny stolik, pufa. I to w zasadzie tyle, jeśli nie liczyć lornetki, która też jest na stanie i przydaje się w obserwacji okolicznej fauny i flory. Łazienka dla gości znajduje się w starej stodole zlokalizowanej tuż obok domku. Cena noclegu? Około 800 zł za dobę. A jeśli chcielibyście taki domek ustawić na swojej działce - to możliwe. W Birdbox możecie zamówić kabinę w pakiecie z montażem dla siebie.

Polskie miejscówki na weekend w stylu slow, które niedawno odkryliśmy to: "W drzewach", "Hyttee - chatka w Górach Bardzkich" i "Bookworm Cabin".