Kochamy piękne wnętrza. Codziennie zaglądamy do mieszkań, domów, sal koncertowych, muzeów, kwiaciarni, dworców kolejowych i innych budynków użyteczności publicznej. Dzisiaj wpadamy z szybką wizytą na Kruczą w Warszawie, gdzie otworzył się właśnie butik odzieżowej marki MUUV

Dewiza założycielek Maliny Kurkowskiej i Kai Lizut? Dbałość o detale. Takie podejście realizuje się też w ich butiku zaprojektowanym przez Five Cell Architects. Wnętrze jest minimalistyczne, surowe, z przewagą bieli, mikrocementu i litego drewna. Najwyższej jakości materiały użyte do wykończenia wnętrza były tworzone na specjalne zamówienie MUUV. Podobnie jak dzianiny, z których powstają jej ubrania (m.in. bawełna SOFT TOUCH czy SMOOTH COTTON). To nie przypadek.  

Inspiracje? Przede wszystkim wspomnienia z podróży i miejsc, w których #muuvgirls spędzają czas. Wakacyjny, lekki klimat podkreślają suche trawy w jednym z wazonów i ogromne wilczomlecze umieszczone w witrynie. Sukulenty zasadzono w specjalnej, drewnianej obudowie. To miejsce może posłużyć jednocześnie jako siedzisko. Nad ladą zawisły dwie proste lampy ze szklanymi kloszami. W przymierzalni oprócz luster znalazły się proste, drewniane stołeczki.