Stół to serce każdego domu. Tu wspólnie biesiadujemy, spędzamy chwile z rodziną i przyjaciółmi, rozmawiamy o sprawach małych i dużych. W związku ze zbliżającą się Wielkanocą warto zadbać o jego odświętny wygląd.

Jak nakryć wielkanocny stół?

Wielkanocny stół powinien wyglądać odświętnie i wyjątkowo. W osiągnięciu tego efektu pomogą nam odpowiednia zastawa i tekstylia. Biały obrus to klasyka świątecznych nakryć. Z okazji Wielkanocy możemy zdecydować się także na pastelowe barwy, albo modny ostatnio len w naturalnym odcieniu. Jeśli chodzi o zastawę to tu wybór jest ogromy. Ostatnio pisaliśmy Wam o ceramice i porcelanie na wielkanocny stół TUTAJ. Polecaliśmy między innymi komplety dla fanów klasyki, dla miłośników Bolesławca i kwiatowych motywów. Uzupełnieniem zestawów będą odpowiednie patery na domowe wypieki :mazurki, baby i makowce oraz specjalne kieliszki i szklanki. Świąteczny stół odmienią także ciekawe kieliszki na jajka.  

Wielkanocne dekoracje

Jak najpiękniej przybrać wielkanocny stół? Na czasie są zawsze świeże, sezonowe kwiaty: narcyzy, żonkile, tulipany, prymulki i hiacynty, koniecznie w towarzystwie bazi i gałązek zielonego bukszpanu. Piękną ozdobą wielkanocnego stołu jest też forsycja. W centralnym punkcie dobrze jest ustawić święconkę. Na stole może znaleźć się także stroik wielkanocny, baranek z ciasta, pisanki ułożone na półmisku z rzeżuchą lub młodym owsem albo zebrane w kultowej ząbkowickiej kurze ze szkła prasowanego. Tradycyjnymi dekoracjami świątecznymi dekoracjami są też ceramiczne figurki zwierząt kojarzonych z Wielkanocą. Zabawna menażeria zajęcy, jagniątek, kurczaków, kur, kogutów, kaczek czy motyli podkreśla wiosenny charakter tych świąt.