Wspólne chwile przy stole, rodzinne spotkania, świąteczne refleksje, wiosenne spacery, ulubione dania i desery, kultywowanie starych tradycji - za to lubimy Wielkanoc. Odpowiednia oprawa podkreśla jeszcze bardziej wyjątkowość tego czasu. Dziś wybieramy porcelanę i ceramikę, które doskonale wpasują się w świąteczny klimat i będą ozdobą świątecznego stołu przez kolejne lata. 

Świąteczna zastawa

Najpiękniejsza porcelana na Święta Wielkanocne? Wszystko zależy od Waszych upodobań. Porcelanowa zastawa na wielkanocnym stole może być wytworna i bogato zdobiona, może też być minimalistycznie oszczędna. W tym wiosennym okresie szczególnie dobrze wypadną zastawy z delikatnymi kwiatowymi motywami i w klasycznej bieli. Nam najbardziej spodobały się te z Fyrklövern (w biało-niebieskiej malaturze) i Chodzieży (szczególnie kolekcja Maria Teresa). Efektowne dodatki z porcelany można też znaleźć w TK Maxx. Zakochanym w Bolesławcu ( także należymy do tego grona) polecamy wyroby Manufaktury w Bolesławcu. Tu hitem jest wiosenna, kwiatowa malatura, ale klasyczne kobaltowe stempelki też zdadzą egzamin. 

Porcelana na Wielkanoc

Porcelana na świątecznym stole to nie tylko serwisy obiadowe i kawowe. To także figurki, które nadają się jako ozdoba do świątecznego koszyczka ze święconką jak i na stół. W towarzystwie świeżych kwiatów (forsycje, żonkile, bazie i tulipany) odmienią niejedno wnętrze. Najbardziej zauroczyły nas baranki i kurczęta z wielkanocnej kolekcji marki Ćmielów produkowane w Polskich Fabrykach Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Duży wybór wielkanocnych figurek znajdziemy także w Home&You i wielkanocnych kolekcjach Villeroy & Boch. Na wzmiankę zasługują też wielkanocne wyroby z bolesławieckiej kamionki. Na uwadze mamy tu jaja, kokoszki - bombonierki ze zdejmowaną pokrywą i zajączki (Zakłady Ceramiczne BOLESŁAWIEC).