Wspólne chwile przy stole, rodzinne spotkania, świąteczne refleksje, ulubione dania i desery, kultywowanie starych tradycji - za to lubimyWielkanoc. Odpowiednia oprawa podkreśla jeszcze bardziej wyjątkowość tego czasu. Dziś wybieramy porcelanę, która doskonale wpasuje się w świąteczny klimat, a niekiedy posłuży i dłużej. 

Porcelanowa zastawa na wielkanocnym stole może być wytworna i bogato zdobiona, może też być minimalistycznie oszczędna. W tym wiosennym okresie szczególnie dobrze wypadną zastawy z delikatnymi kwiatowymi motywami. Nam najbardziej spodobały się te z Fyrklövern i Ćmielowa. Talerzyki w króliczki od Tchibo, które zobaczycie w naszej galerii spodobają się szczególnie najmłodszym. Wyglądają na ręcznie malowane, a ich brzegi zdobi prawdziwe złoto. Efektowne dodatki z porcelany można też znaleźć w TK Maxx. 

Porcelana na świątecznym stole to nie tylko serwisy obiadowe i kawowe. To także figurki. W towarzystwie świeżych kwiatów (forsycje, żonkile, bazie i tulipany) odmienią niejedno wnętrze. Najbardziej zauroczyły nas baranki i kurczęta z wielkanocnej kolekcji Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”. Duży wybór wielkanocnych figurek znajdziemy także w Home&You. Na wzmiankę zasługują też wielkanocne wyroby z bolesławieckiej kamionki: jaja, kokoszki i zajączki (Zakłady Ceramiczne BOLESŁAWIEC).