Wspólne chwile przy stole, rodzinne spotkania, świąteczne refleksje, ulubione dania i desery, kultywowanie starych tradycji - za to lubimy Wielkanoc. Odpowiednia oprawa podkreśla jeszcze bardziej wyjątkowość tego czasu. Dziś wybieramy porcelanę i ceramikę, które doskonale wpasują się w świąteczny klimat i będą ozdobą świątecznego stołu przez kolejne lata. 

Porcelanowa zastawa na wielkanocnym stole może być wytworna i bogato zdobiona, może też być minimalistycznie oszczędna. W tym wiosennym okresie szczególnie dobrze wypadną zastawy z delikatnymi kwiatowymi motywami i w klasycznej bieli. Nam najbardziej spodobały się te z Fyrklövern i Chodzieży (szczególnie kolekcja Maria Teresa). Efektowne dodatki z porcelany można też znaleźć w TK Maxx. Zakochanym w Bolesławcu ( także należymy do tego grona) polecamy wyroby Manufaktury w Bolesławcu z wiosenną, kwiatową malaturą. 

Porcelana na świątecznym stole to nie tylko serwisy obiadowe i kawowe. To także figurki. W towarzystwie świeżych kwiatów (forsycje, żonkile, bazie i tulipany) odmienią niejedno wnętrze. Najbardziej zauroczyły nas baranki i kurczęta z wielkanocnej kolekcji marki Ćmielów produkowane w Polskich Fabrykach Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Duży wybór wielkanocnych figurek znajdziemy także w Home&You. Na wzmiankę zasługują też wielkanocne wyroby z bolesławieckiej kamionki: jaja, kokoszki i zajączki (Zakłady Ceramiczne BOLESŁAWIEC).