Coraz dłuższe dni, pierwsze ciepłe promienie wysuwające się za chmur, krokusy wystawiające główki do słońca... Wiosna to wyjątkowy, radosny czas. I choć w tym roku pierwsze wiosenne dni wypełnia niepokój o zdrowie nasze i najbliższych nam osób, warto celebrować ten okres w rodzinnym gronie i teraz doceniać go jeszcze bardziej; oczywiście zostając w domu.

Wielkanocny stół od La Mania Home

Stół to centrum domowego wszechświata. Chwile spędzone tu z rodziną, czy przyjaciółmi mają wyjątkową moc. Warto zadbać nie tylko o menu, ale i o wygląd stołu szczególnie w związku ze zbliżającą się Wielkanocą. Odpowiednia oprawa podkreśli uroczysty charakter świątecznego spotkania, wywoła uśmiech na twarzach domowników, odpręży. Naszą uwagę zwróciła elegancka, czarno-biała propozycja dekoracji ze złotymi dodatkami od La Mania Home. Stół nakryto białym, lnianym obrusem z czarną lamówką. Do stylizacji użyto również czarnych serwetek. Posiłki będą tu serwowane na białej porcelanie ze złotą obwódką. Uzupełnieniem są patery na domowe wypieki (wspólnie pieczone mazurki i baby) oraz kieliszki i szklanki z polskiego szkła. Stół zdobią również kryształowe świeczniki, złote jaja, wiosenne hiacynty i gałązki drzew zerwane w ogrodzie. 

1. Wazon Galiga
2. Świecznik Valentano
3. Kieliszki Montone
4. Filiżanki Classy
5. Bieżnik lniany Strada White Piping 
6. Serwetka lniana Strada Black Piping
7. Zastawa stołowa Classy
8. Patera Stripes 
9. Karafka Pienza 

 

Stół w zgodzie z naturą

Warto by wiosenny, radosny nastrój został z nami na dłużej. Do udekorowania stołu przydadzą się zatem wiosenne kwiaty, gałązki, mech a także... warzywa. Dorodne awokado, fenkuł, główka kapusty pak choi mogą być naprawdę oryginalną ozdobą (spójrzcie tylko na zdjęcia). Do tego odpowiednie tekstylia. W oko wpadła nam eko kolekcja VERDURE od La Mania Home. Tu wszystko powstało z tkanin w 100% naturalnych (len i juta) i do tego farbowanych w ekologiczny sposób. Tkaniny są bielone naturalnie. Głęboki, antracytowy odcień tkanin w tej kolekcji uzyskuje się za pomocą barwnika roślinnego - migdałecznika chebułowca. Len dobrze przepuszcza powietrze, wchłania wilgoć, odpycha zanieczyszczenia i jest hipoalergiczny. Dlatego w kolekcji powstały też lniane poduszki, przyjazne także wrażliwcom ze względu na swoje właściwości.

1. Wazon Arluno 
2. Filiżanki Timeless 
3. Poduszka Verdure White  
Poduszka Verdure Gray 
5. Zastawa stołowa Timeless 
6. Podkładka Verdure Gray