Dziś zapraszamy Was w okolice Poznania. To tu, w dwukondygnacyjnym budynku starej szkoły z XIX wieku, urządziła się Agnieszka Reszelska. Właścicielka sama zaprojektowała wnętrze i sama  zadbała o unikalny wygląd swoich czterech kątów. Agnieszka zawodowo zajmuje się wnętrzami, tworzeniem artystycznych i unikalnych ścian różnymi technikami. Jej marka Aganieaga.wall specjalizuje się w fachowym postarzaniu powierzchni, także w stylu japońskiej filozofii wabi sabi i noir scandic. 

Do tej pory Agnieszka zaadaptowała parter budynku, poddasze wciąż kryje zaś skarby z poprzednich epok i czeka na udomowienie. Stara szkoła wymagała gruntownego i troskliwego remontu. Właścicielce udało się zachować oryginalny rozmiar okien wraz z okiennicami zewnętrznymi i pełne drzwi wejściowe (drewniana stolarka). Gospodyni stworzyła tu wnętrze zainspirowane francuskim stylem. Sprzyjają temu wysokie wnętrza, zachowane łukowe nadproża i duże powierzchnie pomieszczeń. Meble, akcesoria i dodatki? Sporo antyków, lniane tekstylia, aksamit, urocze bibeloty i przedmioty z "duszą".
W aktualnie zamieszkałej części budynku znajduje się obszerny salon łączący się z jadalnią, z której płynnie przechodzi się do kuchni (zdecydowanie nasze ulubione wnętrze w tym mieszkaniu). Na tym poziomie znajduje się również sypialnia z dużym łóżkiem, orzechową szafą i bujanym fotelem.
 

Stylizacja i produkcja sesji: Anna Salak / PureDecoo
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski