12 czerwca to Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. W wielu miastach pojawia się wtedy yarnbombing (szydełkowe dekoracje ozdabiają pomniki, kwietniki, drzewa, ławki i inne przedmioty w przestrzeni miejskiej). Święto tej ciekawej sztuki ulicznej uczcili już mieszkańcy warszawskiej Pragi. W ramach sąsiedzkich warsztatów  w Domu Sąsiedzkim "Moje Szmulki" (Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Łochowskiej 39) powstały kolorowe sweterki na uliczne słupki. Zajęcia ze względu na pandemię miały charakter hybrydowy - część lekcji odbyła się online. 

Prawie 40 efektownych i bardzo pomysłowych prac możemy podziwiać teraz na ulicy Kawęczyńskiej tuż obok zajezdni tramwajowej. Nam najbardziej w oko wpadły: Warszawska Syrenka, czerwono-biała latarnia morska, tramwaj "7", żółciutkie smiley faces na zielonym, trawiastym tle i sweterki z kwiatkami w stylu patchworkowych narzutek. Barwną sztukę warto zobaczyć na żywo. Gratulujemy pomysłu i talentu!
PS. Wszystkich chętnych "Moje Szmulki" zapraszają na kolejne warsztaty 16 czerwca. - Tym razem weźmiemy na warsztat obrazy. Każdy użytkownik będzie mógł wykonać swój fragment i dorzucić go do włóczkowego kolażu. Nie ma wymówek! Pokażemy, jak się pracuje szydełkiem, zapewniamy materiały - piszą na facebooku.