1 grudnia na „Świętach w Dobrym Stylu” wszyscy, którzy pojawili się w Domotece mogli kupić i nieszablonowo zapakować designerskie prezenty, posłuchać granych na fortepianie, świątecznych utworów i wziąć udział w warsztatach rękodzieła. Mogli też zobaczyć bożonarodzeniowe aranżacje stołów – tak wyjątkowe, jak ich autorki: Kasia Sokołowska, Karolina Malinowska i Daria Zawiałow. 

Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody i jurorka w programie Top Model, pokazała, że jej świąteczny stół jest eklektyczną mieszanką klasyki i nowoczesności. Tu dominowały kolory ziemi – beże, szarości, dopełnione bielą i złotem. Eleganckiej, białej porcelanie, kryształowym kieliszkom, złotym sztućcom i lnianym podkładkom towarzyszyły jasne dynie i zielone karczochy. Strefę Kasi Sokołowskiej zdobiła także współczesna wersja podłaźniczki – tradycyjnej, polskiej dekoracji świątecznej z igliwia, niegdyś wieszanej pod sufitem. 

Modelka Karolina Malinowska zaprezentowała strefę w klasycznej kolorystyce, przełamaną nowoczesnymi akcentami. Na stole z litego, jasnego drewna, idealnym dopełnieniem miedzianych świeczników i prościutkich szklanek były figurki koników na biegunach i kolorowe bombki.

Choinka Darii Zawiałow, piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, powędrowała na butelkowozieloną ścianę i przybrała awangardową formę złotych trójkątów. W powietrzu rozbłysły złociste, specjalnie zaprojektowane mobile. Na stole zamiast typowego talerza pojawił się czarny marmur z delikatnym żyłkowaniem, w towarzystwie sztućców w nieoczywistym, opalizującym kolorze.

Wszystkie aranżacje powstały we współpracy z Anną Tyślerowicz, doświadczoną scenografką sesji wnętrzarskich. Towarzyszyła im muzyka na żywo to jedynie część atrakcji, czekających tego dnia na odwiedzających Domotekę. Organizatorzy wydarzenia, we współpracy z kwiaciarnią Kwiaty&Miut, pracowniami: Hello Calligraphy i Dobrze się Składa, a także magazynem Usta, stworzyli strefy warsztatowe, w których można było zdobyć praktyczne umiejętności tworzenia świątecznych dekoracji i pakowania prezentów.