Mówisz Italia, myślisz kawa. Reserve Roastery od Starbucksa nie mogło więc zabraknąć na włoskiej ziemi. Wielkie otwarcie specjalnej kawiarni odbędzie się już jutro w Mediolanie. Stolica Lombardii to trzecie miejsce z projektem typu Roastery na świecie, po Seattle i Szanghaju, o którym niedawno Wam pisaliśmy.

Czytaj też: Największy Starbucks na świecie

Ten wyjątkowy, mediolański Starbucks mieści się w zabytkowym budynku dawnego urzędu pocztowego w Palazzo delle Poste, tuż przy tętniącym życiem placu Piazza Cordusio. Bliskie sąsiedztwo? Naprawdę zacne: Katedra Duomo di Milano, znana Galleria Vittorio Emanuele II i najsłynniejsza na świecie opera Teatro alla Scala. Wnętrze? To przede wszystkim przepiękna mozaika na podłodze, dużo drewna i elementów z miedzi, marmurowe blaty, mosiężna rzeźba syreny. Do tego palarnia kawy Scolari z ogromną beczką na ziarno z brązu i opalany drewnem ceglany piec w piekarni. Ta kawiarnia wygląda naprawdę bajecznie. Takie też są siedziska w ogródku na świeżym powietrzu. Wyglądają niczym olbrzymie retro klatki dla rajskich ptaków.

Milan Reserve Roastery będzie serwowało oczywiście kawę przyrządzaną na wiele sposobów (między innymi Pour Over, Chemex, Siphon i Cold Brew). W menu znalazło się miejsce na inne napoje (herbata, woda, tonik, koktajle), lokalne pieczywo, kanapki, a nawet...lody! Brzmi pysznie. Tę kawiarnię musimy koniecznie odwiedzić!