Styl ten doskonale podsumowuje stwierdzenie "pieniądze krzyczą, bogactwo szepcze”. Wedle tej zasady luksusowo urządzone wnętrza mają się bronić w subtelny sposób. Nie spotkamy w nich ozdobionych logotypami filiżanek Versace czy koców z printem w kratkę Burberry. Nie ma w nich również miejsca na przesadne złote zdobienia czy rozlane po całej przestrzeni marmury. W subtelnym luksusie chodzi o niuanse, niedopowiedzenia i ogromną dbałość o detale. 

Co charakteryzuje wnętrza w stylu quiet luxury?

Wnętrz quiet luxury nie da się zamkną w ciasnych ramach konkretnego stylu. Nie istnieją ścisłe elementy wykończenia przestrzeni, które składają się na charakterystykę tego trendu. Nie ma tez jednej palety barw czy zdefiniowanej estetyki. Czymś co wyróżnia aranżacje wpisujące się w to zjawisko jest jakość. Projektanci, których realizacje określane są mianem wnętrz w duchu old money, jednogłośnie potwierdzają, że ta estetyka ma być ponadczasowa dzięki najwyższej jakości materiałom używanym przy wykończeniu. Najlepszą inwestycją są produkty naturalnego pochodzenia. W tych wnętrzach liczy się również możliwie największy dostęp do naturalnego światła. Architektura quiet luxury nie lubi wzorów, ale akceptuje różne tekstury. Docenia historię jaką skrywają przedmioty. Naturalne materiały mają wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, a klasyczne meble wtrącać dygresję o historii designu. 

Jak stworzyć wnętrze w stylu quiet luxury?

Jak zatem stworzyć przestrzeń, która będzie miała cechy cichego luksusu? Zrezygnuj z mebli i dekoracji, które powtarzają się w co drugim wnętrzu. Postaw na personalizację i unikaty to one tworzą klimat domu. Regał z książkami możesz ozdobić przywiezioną z wakacji na Sycylii ręcznie robioną ceramiką zamiast generycznymi beżowymi wazonami. Popularne meble zastąp perełkami z przed dekad. Pamiętaj też o sztuce, to ona sprawia, że wnętrze nabiera szyku. Szukaj dzieł lokalnych artystów lub wybierz się na pchli targ. Obrazy, plakaty i rzeźby to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz w duchu cichego luksusu.