Printed Stories: wkroczcie do bajkowego świata pełnego piękna

Przyznajemy – rozmarzyłyśmy się. Tapety i naklejki Printed Stories w niebanalny i stylowy sposób ozdobią pokój twojego dziecka, przenosząc was do niesamowitego świata. Śmiało budujcie zatem kolejne wspólne (i piękne) wspomnienia. 

... nie musimy chyba dodawać, jak bardzo istotny jest rozwój wrażliwości estetycznej i artystycznej u najmłodszych. Projekty Printed Stories są do tego doskonałym narzędziem. 

Materiały prasowe

Książeczka z bajką, która była inspiracją do powstania konkretnych wzorów, dołączana jest do wszystkich zamówień fototapety lub zestawu naklejek (dużych i małych). Zwiastuje początek niesamowitej przygody. 

Dajcie się ponieść kreatywności. Zacznijcie od wspólnego czytania i poznawania bohaterów książki. To doskonała okazja do tego, aby w jakościowy sposób spędzać czas razem... bez rozpraszaczy wokół. Jakie kształty i kolory widzicie? Co z zakończeniem bajki? Czy jesteście w stanie wspólnie wymyślić kolejne przygody? 

Jako matki wiemy, że rozwój dzieci jest najważniejszy (...) Tworzymy materiały wyposażenia wnętrz, które opowiadają piękne historie i dbają o rozwój wrażliwości estetycznej artystycznej dzieci. Historie na ich podstawie możemy tworzyć i rozwijać wspólnie z dzieckiem. Możemy też pozwolić mu samemu bawić się postaciami z bajek, budować kreatywność i doświadczać piękna – zapewniają założycielki marki, Katarzyna Ejdys-Kalwasińska i Magda Troszyńska.

Te kolekcje to nie tylko stylowe rozwiązania wnętrzarskie czy motywacja do wspólnej zabawy. W tym roku marka idzie o krok dalej i wprowadza na rynek nowość, która dodatkowo zadba o rozwój integracji sensorycznej dzieci i pomoże w ich pionizacji. Jest to innowacyjny produkt – naklejki sensoryczne (dedykowane dzieciom od 9-36 miesięcy). Wspierają one umiejętność prawidłowego przetwarzania wszystkich bodźców u najmłodszych. Ten wyjątkowy projekt to połączenie naklejek sensorycznych z ilustracjami bajek wydrukowanych na piankach EVA z wzorem sensorycznym oraz scenariuszami zabaw rozwojowych dla dzieci.

Materiały prasowe

Na blogu marki już wkrótce pojawią się wpisy pełne inspiracji, dzięki którym rodzic będzie mógł w jeszcze większym stopniu wspierać wrażliwość estetyczną i artystyczną swojego dziecka.

Czemu rozwój integracji sensorycznej jest kluczowe w rozwoju dziecka?

Rozwój integracji sensorycznej u dziecka odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu jego zdolności poznawczych, emocjonalnych i motorycznych. Poprzez prawidłowe przetwarzanie bodźców zmysłowych, takich jak dotyk, wzrok, słuch czy równowaga, dziecko buduje fundamentalne umiejętności, które są istotne dla nauki i adaptacji w środowisku. Niedostateczne rozwinięcie integracji sensorycznej może prowadzić do trudności w koncentracji, nauce, relacjach społecznych oraz prowadzić do problemów z emocjonalną regulacją. Odpowiednie wspieranie rozwoju integracji sensorycznej jest kluczowe dla zapewnienia pełnego i zdrowego rozwoju dziecka na różnych etapach jego życia.

Materiały prasowe

Wyjątkowi artyści 

Właścicielki marki podkreślają, że czytanie bajek rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Na tym jednak nie koniec – kształtuje empatię, pozytywnie działa na pamięć i wpływa na inteligencję. Bajka dołączana do zamówień jest więc edukacyjnym prezentem. 

Każdą kolekcję tworzyłyśmy dla swoich dzieci – w końcu byli to pierwsi testerzy każdego etapu! Zadbałyśmy o bezpieczeństwo i wysoką jakość naszych produktów. Ponieważ wierzymy w zrównoważony rozwój, do minimum skróciłyśmy nasz łańcuch dostaw. Pracujemy z polskimi partnerami, którzy – podobnie jak my – rozumieją, że tworzenie produktów dla dzieci wymaga niezwykłej staranności – dodają twórczynie konceptu Printed Stories.

Materiały prasowe

Autorkami tych bajek są niezwykłe pisarki. Weronika Szelęgiewicz to autorka książek, którą uwielbiają dzieci właścicielek Printed Stories. Urodziła się w Kłodzku na Dolnym Śląsku, jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo planowała rozwijać swoje naukowe zainteresowania, jednak ostatecznie zdecydowała się na pracę w szkole. Zadebiutowała w 2016 r., z powieścią dla dzieci „Koniberki”. Później wydała 2. części baśniowych przewodników pt. „Niesamowite przygody Diabnielątka i Diabniołeczka”, a jakiś czas temu ukazała się kontynuacja jej 1. powieści: „Koniberki. Powrót na łąkę”.

Kolejną autorką, którą zaproszono do kreacji historii do tapet i naklejek ściennych dla dzieci, jest Marta Chrościcka. To psycholożka, diagnostka kliniczna, psychoterapeutka oraz, rzecz jasna, bajkopisarka. Na co dzień (podczas pracy z rodzinami i dziećmi) korzysta z bajkoterapii. Jest również twórczynią audiobajek Bajek Paka dla Przedszkolaka (zainteresowani mogą znaleźć je na Spofity) i zwolenniczką wychowania opartego na bliskości.

TUTAJ poznacie wszystkie bajki stworzone przez te utalentowane autorki. 


Już od pierwszych dni życia zadbaj o rozwój inteligencji wizualno-przestrzennej oraz artystycznej wrażliwości twojego dziecka. 

Czy wiedziałaś, że początkowo dzieci dostrzegają obrazy kontrastowe? Szybko jednak zaczyna ciekawić je kolor, kształt, faktury. Z czasem dostrzegają także piękno kolorów, kształtów i zaczynają rozpoznawać ludzi, zwierzęta czy rośliny. Warto wspomnieć, że osoby z rozwiniętą inteligencją wizualno-przestrzenną to osoby, które są pewne siebie i pełne empatii. Kiedy pokazujemy dzieciom piękne ilustracje oraz czytamy bajki, rozwijamy ich kreatywność od samego początku. 

W tworzeniu kolekcji Printed Stories uczestniczą najlepsi artyści specjalizujący się w tematyce dziecięcych ilustracji.

Materiały prasowe

TUTAJ znajdziesz sylwetki ilustratorów, z którymi marka pracuje przy kolekcji tapet oraz naklejek dla dzieci. 

Printed Stories sp. z o.o. zostało objęte wsparciem w ramach projektu Program Operacyjny Polska Wschodnia.