Młodsze pokolenia uczą nas silnego poczucia własnej wartości: to, kim naprawdę jesteś, ma teraz największe znaczenie - nie szybkie trendy czy znana od lat klasyka. Dziś biżuteria i zegarki mają nam nie tylko długo służyć,ale też podkreślać indywidualność. Dlatego coraz częściej wybieramy marki, które celebrowanie jednostki mają w swoim DNA. To maleńkie manufaktury, młodzi projektanci i... Gucci: historyczny dom mody, który tworzą indywidualiści i który teraz, za sprawą Alessandro Michele, stał się światowym fenomenem. Niebanalny design i estetyka, która można samodzielnie do siebie dopasować, zestawione z najwyższą jakością wykonania i materiałami, takimi jak skóra czy złoto, sprawiają, że takie zegarki i biżuteria to projekty uniwersalne. 

Biżuteria i zegarki Gucci: najmodniejsze kolekcje 

Zegarków warto szukać w najważniejszych obecnie kolekcjach marki - Gucci Dive, G-Frame czy inspirowaną światem mody Le Marche Des Merveilles. Znajdziemy w nich geometryczne tarcze w barwach domu mody, skórzane bransolety, podobizny dzikich kotów oraz węża albo słynny już symbol pszczoły. Świetnie wykonane i z charakterem, a teraz także w rozszerzonych kolekcjach: z nowymi rozmiarami i materiałami tarcz w przypadku zegarków. Równie ekscytująco jest w biżuterii - splecione litery "G", złote ćwieki i kolorowe kamienie z kolekcji GG Running widzimy na pierścionkach i bransoletach, a te można ze sobą swobodnie zestawiać i podkreślać nimi swój indywidualny styl. 

Trik ELLE.pl: Zegarki z jednej kolekcji nosimy w duetach albo dobieramy do nich bransolety w tym samym kolorze co pasek (np. złoto-złoto). Pierścionki łączymy w zestawy nawet po kilka na jednym palcu - im więcej, tym lepiej! 

Trendy w biżuterii i zegarkach Gucci

A co dokładnie znajdziemy w dodatkach od Gucci? Alessandro Michele, który traktuje je z wyjątkową czułością, zawarł w biżuterii i zegarkach dosłownie wskazówki interpretacyjne, które pozwalają dopasować je do swojego indywidualnego stylu. 

Dzikość serca - zwierzęce nadruki
Gucci Dive Watch, 40mm

 

Srebrzyste pszczoły ukryte subtelnie na tarczy, zupełnie jakby rozpoczynały lot na pasie startowym. Wąż, który wtopił się w błękit albo wyraźnie odznacza w zestawieniu z czernią. A może dziki biały kot na księżycowym tle? Oto wzory, które opanowały zegarki Gucci i jednocześnie odpowiadają mocnemu trendowy, który można określić dwoma słowami: dzikość serca. Dla tych z Was jednak, którzy nie chcą wybierać kowbojek w wężowy wzór czy zakładać sukienki w leopard print, wystarczy, że będą mieć przy sobie zwierzęcy akcent - taki jak właśnie pszczoła Gucci, zaczerpnięta z archiwum marki z lat 70. 

Dwa kolory zamiast barwy roku
G-Frame Watch 21x34mm

Można debatować na temat najmodniejszych kolorów i tych, które trafią do palety barw miesiąca czy roku. Prawdziwa sztuka to jednak wydobycie takich z nich, które są dobrze znane oraz inteligentne połączenie ich ze sobą. Takie właśnie jest logo Gucci, wyeksploatowane na zegarkach w formie kolorowych tarcz czy cyfr, które mówi samo za siebie: elegancja, luksus i nowoczesność. 

Złoto i kamienie szlachetne w biżuterii
GG Running ring

Ich sława nie gaśnie - w końcu biżuteria wykonana z najlepsze jakości materiałów może zostać z nami na zawsze. Dziś złoto zyskuje coraz oryginalniejsze formy: może być paskiem zegarka, błyszczącą wskazówką, bransoletką. Zauważcie też, że linia biżuterii GG Running wykonana została z aż dwóch rodzajów złota: żółtego i białego. Nas cieszą też w bransoletach i pierścionkach Gucci kamienie szlachetne, które właśnie wróciły do mody i przepiękna masa perłowa z tarcz zegarków.

Retromania i nieoczywiste inspiracje
Gucci Dive Watch, 40mm

Biżuteria i zegarki Gucci to niezła gratka dla dociekliwych, bo Alessandro Michele poukrywał w swoich projektach naprawdę liczne inspiracje. Jest coś w duchu lat 70., mamy sięganie do archiwów marki po wzory i kolory, miejskie wersje tzw. diving watches, biżuteryjne bransolety zegarków i bransoletki z dodatkiem kamieni. Marka nie tylko łączy stare z nowym i swobodnie miesza style, ale też odpowiada na zapotrzebowania klientów w tempie ekspresowym. Przykład? Kolekcja zegarków Gucci Dive została właśnie rozszerzona o nowe modele z tarczą 40 i 45 mm. 

Ostatnie sezony Gucci to wysyp prawdziwych perełek, ale znawcy polecają zwrócić szczególną uwagę właśnie na dodatki: zegarki, które są zawsze świetnym pomysłem na prezent czy biżuterię, którą można rozpieścić samą siebie (tym tropem poszła Florence Welch, ogromna fanka Gucci). Jeśli myślicie o czymś, co idealnie podkreśli Wasz indywidualny styl i pokaże niezależność, zwróćcie swoje oczy właśnie w stronę zegarków i biżuterii Gucci. Na zachętę dodamy, że od lat powstają one w Szwajcarii i we Włoszech, a wprowadzenie ich do oferty marki w 1972 roku (zegarki) i w 1997 r. (biżuteria) naprawdę nieźle namieszało na rynku mody. Takie słuchacie własnej intuicji to najlepszy wyznacznik indywidualizmu.

Sponsorowane przez Trufey