Nie bez powodu na samym początku wspominamy kultową koszulkę od Lacoste. To właśnie polo z aligatorem posłużyło za inspirację do stworzenia linii L.12.12.

Słynna jest już historia o tym, jak Rene Lacoste zaczął grać w tenisa ze względu na zalecenia lekarzy i dla ogólnej poprawy stanu zdrowia. Przyszły projektant tak bardzo polubił tę dyscyplinę sportu, że ogłosił ojcu, że nie przejmie rodzinnego biznesu, bo chce zostać tenisistą. Ten zgodził się na treningi syna pod jednym warunkiem: ma zostać mistrzem w maksymalnie pięć lat, inaczej będzie musiał pracować tak jak mu to przeznaczono. Rene zaczął jednak wygrywać turnieje i pojawiać się m.in. w Wimbledonie i US Open oraz wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 r., więc mógł samodzielnie kreować swoją przyszłość. 

Dwa lata później na US Open w Nowym Jorku pierwszy pojawił się w autorskiej koszulce polo, która była zupełnym przeciwieństwem dotychczasowego stroju na kort tenisowy.

"Krokodyl" pojawił się miesiące później - jako pseudonim nadany przez prasę ze względu na zamiłowanie do dodatków ze skóry aligatora. Drapieżne zwierzę szybko stało się jego znakiem rozpoznawczym i trafiło na koszulki Lacoste'a (bardzo pożądanych przez fanów Rene i innych tenisistów). Po zakończeniu kariery Lacoste założył markę, w której oferował przede wszystkim swój flagowy projekt: wygodne i eleganckie koszulki polo z aligatorem.

Kolekcja zegarków Lacoste L.12.12 czerpie z tej wyjątkowej historii. Na paskach czasomierzy z tej linii można znaleźć wzór tej samej tkaniny, co na koszulkach polo marki, a na tarczy widnieje podobizna złotego krokodyla.

Zegarki Lacoste - nowości z linii L.12.12

Wiosną Lacoste wraca do jasnych i subtelnych kolorów, oferując nam casualowe trio 2001063, 2001065 i 2001064. W zachwycającej kampanii możemy zobaczyć Marcelinę Zawadzką z muśniętym złotem białym zegarkiem Lacoste L.12.12 - 2001063. Dobrano do niego elegancką białą koszulę i dziurawe dżinsy, ale też... bluzę ze spódnicą. To doskonale ukazuje, że projekty z tej linii to miks luzu i elegancji, dlatego nowości L.12.12 świetnie odnajdą się tak samo w codziennej wersji casual, jak i na wieczornym wyjściu. Pozostałe nowości to 2001065 w wersji pudrowy róż - bardzo dziewczęcy i romantyczny oraz drapieżny czarny zegarek 2001064, idealny do kontrastowych i mocnych stylizacji. 

Zegarki Lacoste L.12.12

To nie pierwszy raz, kiedy Lacoste wybiera do swojej kampanii polską modelkę i osobowość telewizyjną, Marcelinę Zawadzką. Miss Polonia 2011 według marki idealnie odzwierciedla osobowość Lacoste. Marcelina, która przyciąga ze względu na osobowość, ale też i urodę, na co dzień interesuje się sportami ekstremalnymi, doskonale odnajduje się w swojej pracy zawodowej i żyje na własnych zasadach. To pierwsza polska ambasadorka marki. Wcześniej promowała już m.in. kolekcje KEA i LEXI od Lacoste.