Marka Burberry właśnie rozszerza swoją działalność i przenosi wrażliwość na... kuchnię brytyjską. Niedawno firma otworzyła w Londynie swoją pierwszą na świecie kawiarnię. Lokalizacja została wybrana bardzo starannie i jest nią flagowy salon usytuowany przy Regent Street. Kawiarnia Thomas's nazwana na cześć założyciela marki Thomas'a Burberry mieści się w nowej przestrzeni dwupoziomowego salonu.

Kawiarnia została bardzo starannie zaprojektowana i składa się z części wypoczynkowej usytuowanej na dwóch piętrach. Wysokie sufity, czarno-białe marmurowe podłogi, czarne żyrandole i duże okna wychodzące na Sackville Street to elementy wyróżniające to nowe miejsce na mapie stolicy Wielkiej Brytanii. 

W codziennym menu kawiarni Burberry możemy znaleźć specjały kuchni brytyjskiej z naciskiem na składniki pochodzące od lokalnych producentów, ale nie zabrakło w niej też dań specjalnych jak homary i ostrygi. 

Christopher Bailey, dyrektor kreatywny marki, chciał stworzyć przestrzeń, w której klienci mogą spędzać czas relaksując się i podziwiając świat Burberry. Jest to tym bardziej możliwe, albowiem przestrzeń została podzielona na strefę wypoczynkową i strefę oferującą upominki. Przedmioty dekoracyjne do domu, materiały piśmiennicze, akcesoria podróżne, torby to wszystko oferuje przestrzeń przy Regent Street, a nawet dużo więcej! Można zamówić usługę nanoszenia monogramu na zakupione produkty, która w ciągu godziny zostanie wykonana, akurat w trakcie odpoczynku w kawiarni. 

Pierwsza na świecie kawiarnia Burrbery w Londynie - galeria>>