Bułeczki z makiem, drożdżówki, razowce, chrupiąca skórka, zapach mąki i drożdży - za to właśnie kochamy piekarnie. Dziś zaglądamy do moskiewskiej Grechki zaprojektowanej przez Veter Design & Architecture
Dom, w którym znajduje się lokal, wybudowano w 1914 roku. Wcześniej była tu...także piekarnia znanej sieci „Titov i jego synowie”, a następnie sklep spożywczy. Przed architektami postawiono zadanie przywrócenia dawnej atmosfery tego miejsca. W wysokim wnętrzu zachowano więc resztki starej podłogi i płytek na ścianach. Dodatkiem do nowoczesnych ław i stolików są retro krzesła z giętego drewna i stare fotografie. Na jednej ze ścian zawieszono holograficzny obraz dawnej piekarni znaleziony w archiwach Państwowego Muzeum Historycznego.  Kolejka klientów stoi tu przed sklepem. Obrazek wyszedł spod ręki małego artysty w 1917 roku.

  
Hit? Zdecydowanie duży, wspólny stół z kwiatowym blatem. Rozmaite zioła oraz kwiaty (w tym kwiatostan gryki czyli "grechki") wtopiono tu w blat. Mebel przypomina nam prace naszego designera Marcina Rusaka z kolekcji Flora. Mocnym akcentem jest też dekoracja z suszonych kwiatów w jednym z okien, która ma przywodzić na myśl falujące pola zbóż. Wystrój uzupełniają nowoczesne reflektorki. Podłużna lampa z rurek wygląda niczym rzeźba.