Loft i mała przestrzeń raczej nie idą ze sobą w parze. Jak wprowadzić styl industrialny do niewielkiego mieszkania? Przed takim zadaniem stanęła Magdalena Miśkiewicz z MIŚKIEWICZ DESIGN w pracy nad jednym z ostatnich projektów. Wyzwania? Przede wszystkim wyznaczenie funkcjonalnych stref oraz wydzielenie miejsca na garderobę bez zbytniego zmniejszania całej przestrzeni.

W salonie uwagę przyciąga żółta kanapa - prosta w formie, w żywym kolorze ożywia wnętrze i dodaje mu przytulności. Pozostałe meble powstały na zamówienie i mają zdecydowanie przemysłowy charakter. Na ich tle wyróżniają się szczególnie stolik na kółkach z drucianym koszem oraz regał o metalowej konstrukcji. Duże znaczenie ma tu też oświetlenie: lampa reflektor na trójnogu i reflektorki zawieszone na szynie u sufitu. Mocnym akcentem jest ceglana ściana. Całość uzupełniają dodatki: rośliny i grafiki z mapami. 

"Loftowy charakter łazienki dało się uzyskać za sprawą gresu drewnopodobnego w połączeniu w szarą, surową płytką. Klimatu łazience również nadają podświetlane lustra i półki ponad toaletą. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też gra w przestrzenne kontrasty - mówi o projekcie  Magdalena Miśkiewicz. Jak się Wam podoba taki mini loft?