Dziś zaglądamy na ulicę Woronicza w Warszawie do loftu Qbik. Za wnętrza odpowiada tu pracownia Loft Kolasiński dobrze znana naszym czytelnikom z minimalistycznych i jednocześnie eleganckich realizacji takich jak Dom dla minimalistów czy Apartament w sercu Berlina. Pracownia znana jest z przeprowadzania adaptacji industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

Nie inaczej jest tym razem. Mieszkanie, liczące sobie 164 m2 powierzchni, powstało dla rodziny z dwójką małych dzieci. Realizacja obejmowała kompleksowy projekt wnętrz i częściowej przebudowy kilku pomieszczeń. Mamy tu oczywiście elementy charakterystyczne dla loftu: przesuwane drzwi na szynach (Metal Madness), beton, okablowanie poprowadzone po ścianie, wysokie sufity i cegłę. 

Architekci z Loft Kolasiński zaprojektowali zabudowy w kuchni, łazienkach oraz garderoby. Stworzyli także pojedyncze meble na przykład stolik kawowy komody i lustra (wykonawstwo Woodmaker, Woodeffect). Ponadto w mieszkaniu znalazły się klasyczne meble, lampy i akcesoria, wśród nich projekty: Kaia Kristiansena (krzesła jadalnia), Jorna Utzona (lampy nad stołem), duetu Rud Thygesen & Jonn Sorensen (komplet foteli w holu wejściowym).