Trochę na przekór pogodzie za oknem dziś zabieramy Was na Mazury. Wpadamy do Giżycka malowniczo położonego między jeziorami Kisajno i Niegocin. Tutaj architekci ze Studia Projekt stworzyli wnętrze, w którym można złapać wiatr w żagle.

Właściciele domu są pasjonatami żeglarstwa. Nie dziwi więc marynistyczny styl całego wnętrza. Błękity, biel oraz drewno - to one grają pierwsze skrzypce na blisko 140 metrach kwadratowych powierzchni. Na parterze znajduje się przestronna kuchnia otwarta na salon. Na uwagę zasługują meble kuchenne w zabudowie: dłuższa ściana z białymi połyskującymi frontami harmonizuje z tymi ciemnoniebieskimi, które uzupełniają sprzęty AGD. Tuż obok znajdziemy drewniany stół, który pomieści zarówno domowników jak i ich przyjaciół. W salonie uwagę zwracają błękitna kanapa i model żaglówki. Architekci postawili na błękitne zasłony w oknach. W dzień są rozsunięte tak, by gospodarze mogli spoglądać na błękitne wody jeziora za oknem. 

W sypialniach także poczujemy się niczym na pokładzie statku. W oko wpadają natychmiast dwie tapety: Yacht Club YC61312 i Yacht Club YC60521 (w żaglówki i w biało-granatowe pasy) firmy Wallquest do kupienia w Dekorian Home. To właśnie w Dekorian Home architekci zaopatrzyli się w większość marynistycznych dodatków. W łazience mamy białe meble o oszczędnej formie, duże lustro bez ramy oraz przezroczysta szyba. Całość uzupełniają prysznic z elegancką deszczownicą oraz interesująca mozaika na ścianie.