Dziś zapraszamy Was do Poznania. Na poddaszu starego domu na Piekarach mieszkają Maja Musznicka (fotografka, redaktor portalu Milk&Sun) i Kuba Janiec (twórca projektu Piekary - kamienicy z designerskimi apartamentami). To właśnie gospodarz wraz z Agnieszką Szalbierz z pracowni Szalbierz Design zaprojektowali i stworzyli to unikalne wnętrze w kamienicy, którą dziadek Kuby zbudował 100 lat temu. Poddasze ma mocno loftowy charakter. 

Salon, kuchnia i jadalnia to jedna przestrzeń, przedzielona jedynie dyskretnym, ażurowym regałem na książki wydzielającym cześć do relaksu (ze skórzaną, rudą kanapą i hamakiem). Mnóstwo tu "starych" elementów kamienicy. Z belek konstrukcyjnych powstał na przykład stół, a stopnice z klatki schodowej z odzysku po odnowieniu służą jako drzwi i parapety. 

Znaki szczególne mieszkania? Ceglana ściana, biel podłogi i czarna kuchnia z własnoręcznie wykonanymi antracytowymi blatami betonowymi. Do tego całe mnóstwo roślin: fikusy (w tym nasz ulubieniec fikus lirolistny), skrzydłokwiaty, pieniążki i rozmaite sukulenty. Na ścianach sztuka lokalnych artystów, między innymi Noriakiego, Michała Dumina, Krzysztofa Zdanowskiego, Barta Sucharskiego, Edyty Draus, Agnieszki Frąckowiak. W sypialni mamy szmaragdową ścianę, duże łóżko, drucianą szafkę z kolekcji PS od IKEA i Diamond Chair. Wisienką na torcie jest łazienka z wolnostojącą wanną z betonowym gresem na ścianach.