Już 28 września tego roku w duńskim mieście Billund odbędzie się oficjalne otwarcie LEGO House - wyjątkowej przestrzeni poświęconej oczywiście wszystkiemu, co związane z klockami LEGO. Zaprojektowany przez słynną pracownię architektoniczną BIG-Bjarke Ingels Group budynek (12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni) pomieści muzeum, wystawę najlepszych prac fanów, sale konferencyjne, płatne strefy rozrywki, sklep i trzy restauracje. Fani najsłynniejszych na świecie klocków z pewnością nie poczują się zawiedzeni ilością przygotowanych przez markę atrakcji.

Nas LEGO House cieszy swą formą. Sam wygląda bowiem jak budowla z klocków. Składa się z 21 nałożonych na siebie, białych elementów. Na dachu budynku będą tarasy z ogrodami, oczywiście także dostępne dla zwiedzających. Tam pojawi się także więcej koloru. LEGO pokazało niedawno jak wygląda ich budowla z lotu ptaka - filmik wklejamy dla Was poniżej. Naprawdę warto obejrzeć. Zachęca Was do wycieczki?

A na koniec dodamy jeszcze, że budowlę będzie można stworzyć samodzielnie... oczywiście w miniaturze i z klocków LEGO, a jakżeby inaczej! Specjalny zestaw klocków z serii Architecture będzie sprzedawany wyłącznie w Billund. Składa się z 744 elementów!