Ścigamy się, jeździmy, jesteśmy zakręceni na ich punkcie, spieramy się o nie dniami i nocami. Zdecydowanie kręcą nas dwa kółka. - mówią o sobie VÈLO7 - grupa ludzi kochających i sprzedających rowery. Oferując swoim Klientom najwyższej jakości jednoślady postanowili przygotować dla nich wyjątkową przestrzeń w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej. Taką, która w pełni odzwierciedliłaby ich szczególną pasję. Zaprojektowanie tej przestrzeni powierzyli zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina™.

Oto jak architekci (Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka) wykonali to zadanie. Pojawiające się w całym wnętrzu (100 metrów kwadratowych) trójkątne formy oraz skosy to bezpośrednie nawiązanie do kształtu rowerowych ram. Na specjalnych wieszakach wyeksponowane zostały modele rowerów dostępne w sprzedaży.

W VÈLO7 oprócz klasycznego sklepu działa także serwis rowerowy i miejsce do testowania rowerów.  Przechodzące przez całe wnętrze podziały stref przypominają rowerowe koło z centralnie umieszczoną ekspozycją (piastą) oraz zbiegającymi się do niej liniami – szprychami. Widać to na rzucie całego sklepu. Kolorystyka? Biel i czerń z dodatkiem beżu płyty pilśniowej.