Od 15 listopada na kulinarnej mapie stolicy pojawi się nowe wyjątkowe miejsce: Kuchnia Spotkań IKEA. To szczególny projekt skierowany do osób, dla których wspólny czas spędzony w kuchni i celebrowanie posiłków jest doskonałym pretekstem do spotkania się z bliskimi. Nic tak nie cieszy, jak drobne przyjemności - chwile spędzone przy stole z rodziną, czy najlepszymi przyjaciółmi.

IKEA wyszła temu naprzeciw. Na Al. Jerozolimskich 61/63 powstał dwupoziomowy koncept mający zachęcić Polaków do odkrywania niepowtarzalnego smaku wspólnie przygotowanych dań. Każdy poziom wyposażony jest w kuchnię, jadalnię, strefę odpoczynku i kącik zabaw dla najmłodszych.

Wyposażenie kuchni

Projektując strefę kuchenną styliści IKEA postawili przede wszystkim na jej funkcjonalność. Przestrzeń ma zachęcać do wspólnego przygotowywania posiłków i korzystania z wielu sprytnych rozwiązań zaproponowanych przez szwedzką markę. Dzięki temu każdego dnia pozwala wygodniej żyć i oszczędza cenny czas. Komfortowa kuchenna wyspa zapewnia swobodny dostęp z każdej strony, dając nam równocześnie maksymalną przestrzeń roboczą. Lodówka umiejscowiona jest tak, aby jednym ruchem można było sięgnąć po produkty, nie odrywając się od gotowania. Podobnie wygląda kwestia innych sprzętów kuchennych, a szuflady i szafki wyposażone są we wszelkie niezbędne akcesoria i naczynia.

Strefa relaksu 

Kuchnia Spotkań IKEA w swoim założeniu miała tworzyć prawdziwie domową atmosferę. Dlatego też na każdym z pięter znajduje się duży stół oświetlony wiszącymi nad nim lampami, a także komfortowe sofy z miękkimi poduszkami i pledami. W oknach powieszono lniane zasłony nadające wnętrzu przytulny charakter. Na szczególną uwagę zasługuje również przestronna bawialnia dla dzieci. Tam najmłodsi znajdą wszystko co potrzebne do beztroskiej zabawy i, w razie potrzeby, chwili odpoczynku. Projektanci pomyśleli nawet o mamach niemowlaków, ustawiając w ustronnym miejscu bawialni wygodny fotel do karmienia oraz specjalne łóżeczko i przewijak.

Miłym zaskoczeniem jest fakt, że IKEA udostępnia to miejsce całkowicie bezpłatnie. Wystarczy przynieść ze sobą produkty spożywcze by przyrządzić z nich ulubione potrawy. W kocepcie jednorazowo mogą przebywać dwie grupy użytkowników - 16-osobowa na piętrze i 8-osobowa na parterze. Uczestnicy spotkania muszą jedynie zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej www.IKEA.pl/KuchniaSpotkan i przygotować się na pełne wrażeń chwile spędzone z najbliższymi.

IKEA Kuchnia Spotkań - GALERIA >>