Czy wiecie, że pierwsza kolekcja STOCKHOLM pojawiła się w sklepach w 1984 roku? Oczywiście nowe edycje różnią się od poprzednich, ale wszystkie są skandynawskie z ducha, bardzo funkcjonalne i w przyjaznej dla kieszeni cenie.

Nowa seria STOCKHOLM jest w sprzedaży w sklepach IKEA już od kwietnia. Została zaprojektowana tak, by jej użytkownicy zwolnili tempo, cieszyli się życiem i celebrowali jego momenty. Tym razem na kolekcję składają się 44 elementy: meble, naczynia oraz tekstylia. Wśród surowców znajdziemy między innymi: rattan, ręcznie dmuchane szkło oraz jesion. Wszystkie elementy kolekcji zaprojektowano z myślą o codziennym funkcjonowaniu tak, by mogły służyć przez lata. Wspólnym mianownikiem kolekcji jest indywidualne podejście i rękodzieło. Nas zachwyciła szczególnie seria niebieskiego szkła: świeczniki, miseczki, talerze. Oczywiście wzdychamy też do rattanowego fotelu, który sprawdzi się zarówno w domu jak i w ogrodzie. Całkiem niedawno pisaliśmy o meblach z rattanu. Ten fotel wpisuje się więc w gorący trend. Warto też zwrócić uwagę na stolik i szafkę z plecionki. 

Nowa seria STOCKHOLM została stworzona, by dawać radość na co dzień i pięknie komponować się z tym, co mamy już w domu. Dzięki połączeniu miłych w dotyku materiałów o różnych fakturach, kolekcja wprowadza do wnętrza poczucie ciepła i domową atmosferę. Na uwagę zasługuje codzienna sofa, która może się dopasować do różnych stylów. Sprawdzi się zarówno jako gniazdko dla całej rodziny, jak i przestrzeń tylko dla siebie. STOCKHOLM to produkty, które pomogą stworzyć przytulny oraz harmonijny dom w przystępnej cenie - podkreśla Katarzyna Jaros-Puzio, Dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.