Meble kuchenne - Nowości 

Szwedzka marka IKEA postanowiła zmienić zupełnie dotychczasowe rozwiązania w projektach mebli kuchennych. Projektanci przeprowadzili badania dotyczące naszego postrzegania kuchni. Okazuje się, że  Polacy traktują ją jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Cenią w kuchni przede wszystkim funkcjonalność. Chcą by była dobrze zorganizowana, uporządkowana, innowacyjna, ale też łatwa do sprzątania. Według sondaży, obecnie klientom najbardziej podobają się jasne kuchnie w nowoczesnym stylu, a ponad połowa marzy o nowej kuchni w przystępnej cenie. Jeśli należysz do tej połowy, to koniecznie zobacz jakie aranżacje kuchni znajdziesz w ofercie Ikea!

Z ciekawostek, które możemy przeczytać w najnowszym katalogu Ikea dowiadujemy się, że ponad 60% Polaków ma kuchnię w kształcie litery I lub L. To znacznie utrudnia komponowanie wnętrza. Dlatego projektanci pomyśleli o funkcjonalnych rozwiązaniach i stworzyli między innymi moduły, które można rozbudowywać w dowolny sposób.

Meble kuchenne - Nowości

Ikea wprowadziła szereg nowości m.in. indywideualne ułożenie szuflad, które zależy tylko od ciebie. Jeśli za nimi nie przepadasz, możesz je schować za jednym frontem. Od dziś wygląd wcale nie musi by jednoznaczny z funkcjonalnym rozmieszczeniem!

Jeśli lubisz buszować po kuchni nocą, wyjadając ostatnie przysmaki z lodówki, spodoba Ci się zapewne nowoczesne podejście do oświetlenia kuchni. Zintegrowany system oświetlenia LED pozwala oświetlić nawet wnętrza szuflad! Nocni podjadacze już nikogo nie obudzą!

Dodatkowo, łatwiejszy montaż pozwoli Ci zawiesić szafki bez żadnego problemu (nawet jeśli masz dwie lewe ręce). Specjalne szyny zadbają o to, byś mogła poradzić sobie z mocowaniem ich sama!

Meble kuchenne - trendy wiosna 2014

Wśród trendów w urządzaniu przestrzeni kuchennych nie da się nie zauważyć powrotu do minimalizmu. Białe sześciany idealnie sprawdzą są w małych wnętrzach. Ciekawym rozwiązaniem jest tapeta w kwiatowe wzory. Nas urzekły jej świeże wiosenne barwy. Z wielką przyjemnością przygotowywałoby się w takim wnętrzu pyszne poranne śniadania. Dla miłośników mocnych kolorów, Ikea przygotowała czerwone lekko błyszczące fronty. Podróżnicy odkryją inspiracje dalekimi zakątkami Maroko (zobacz tapetę przywołującą na myśl arabski mozaiki) i greckie cytaty ze sztuki antycznej. Modnym rozwiązaniem jest połączenie czarnych mebli z połyskiem z tablica naścienną, po której możesz pisać kredą i w ten łatwy sposób zmieniać charakter wnętrza.

Jeśli planujesz remont w najbliższym czasie, alb twoim marzeniem jest nowa kuchnia, to nie czekaj i wybierz się na zakupy do Ikea! Wiosna to idealny czas na zmiany. Mamy nadzieję, że nasze inspiracje pomogą Ci znaleźć kuchnię na Twoją miarę! 

Kuchnie na miarę - GALERIA - obacz zdjęcia >>