Dzisiaj zaglądamy do trzypiętrowej kamienicy w centrum Katowic. Tu znajduje się jasne, 110 metrowe mieszkanie zaprojektowane przez architekt Paulinę Kostyrę-Dzierżęgę. Projekt jego wnętrza został nagrodzony w kategorii projektów zrealizowanych w IX edycji Konkursu VASCO Integracja. 

Strefa dzienna

Jak jest w środku? Biel, szarości i drewno. Te trzy elementy od razu rzucają się w oczy. Właściciele mieszkania zakupili je w momencie, kiedy deweloper rozpoczął generalny remont kamienicy. Mógł więc od razu połączyć dwa mieszkania w jedno. Układ funkcjonalny od początku był jasny. Wiadomo było, gdzie znajdzie się strefa dzienna, a gdzie prywatna. Tak powstała główna oś podziału - strefa dzienna jest otwarta, przestronna i jasna. Komfortowa dla mieszkańców, ale również sprzyjająca spotkaniom z przyjaciółmi i rodziną. Tu mamy spory aneks kuchenny (białe fronty), a do tego drewniany stół z krzesłami. Nieopodal stanęły grafitowe sofy idealne do rodzinnego relaksu. Ciepło dużej kubatury tego wnętrza zapewniają grzejniki VASCO Niva.  

Pomysłowy kubik i strefa prywatna

W centralnej części mieszkania umieszczono kubik, mieszczący całe domowe zaplecze. To on porządkuje całą tutejszą przestrzeń. Mamy w nim garderobę od strony wejścia, pralnię oraz szafy od strony łazienki (od strony strefy dziennej to regał ekspozycyjny). Sypialnia właścicieli to ukłon w stronę prostoty. Mamy tu proste, białe meble z IKEA, szary fotel i dwa piękne zegary vintage na jednej ze ścian. W łazience architekt zdecydowała się na szary gres i drewno w połączeniu z białą ceramiką.