Grudniowe święta, takie jak Mikołajki czy Boże Narodzenie, to idealne okazje na podarowanie naszym bliskim drobnych upominków. Mówi się, że najważniejszy jest sam gest i pamięć o drugiej osobie. Jednak podarunek w pięknej oprawie z pewnością zrobi jeszcze lepsze wrażenie. Jak zapakować prezent? Przedstawiamy 3 proste i efektowne sposoby! 

Zobacz też: Prezent na święta dla zodiakalnej Panny. 10 najlepszych podarunków, które trafią w jej wyrafinowany gust [Święta 2021] >>

 1. Czarny papier - prosty sposób na eleganckie zapakowanie prezentu

Jeśli zależy Ci na prostym, ale eleganckim zapakowaniu prezentu dla bliskiej osoby - czarny papier to strzał w dziesiątkę! To uniwersalne i bardziej stonowane rozwiązanie niż typowe, kolorowe papiery pakowe. Prezent w czarnym papierze wygląda elegancko i luksusowo. Jako dodatkową dekorację, możesz użyć jutowego sznurka w celu zawiązania kokardy. Dodatkowo, na czarnym papierze możesz napisać życzenia lub narysować ozdobne wzory przy pomocy białego lub złotego flamastra.

 2. Gazety i mapy - ekologiczny sposób na zapakowanie prezentu

Zapakowanie prezentu w stare gazety lub fragmenty mapy to oryginalne i przy okazji ekologiczne rozwiązanie. Nie musisz kupować specjalnego papieru, w tym przypadku wykorzystujesz to, co już masz w swoim domu. Ten sposób szczególnie świetnie sprawdzi się w przypadku tematycznych prezentów. Jak zapakować prezent? Jeśli bliskiej osobie chcesz podarować książkę np. o modzie, zapakuj ją przy pomocy modowej gazety. Stara mapa nada się do owinięcia np. aparatów fotograficznych albo książki o podróżach. Do zawiązania ozdobnej kokardy standardowo polecamy jutowy sznurek - sprawdza się niemal w każdym przypadku.

3. Ozdobne przywieszki - tasiemki, gałązki

Niemal do każdego sposobu pakowania prezentów sprawdzą się ozdobne przywieszki albo kreatywne dodatki. Ich wybór jest naprawdę szeroki. Możesz na przykład zdecydować się na proste tekturowe karteczki z imieniem danej osoby. Istnieją też te bardziej dekoracyjne, w postaci złotych gwiazdek czy srebrnych śnieżynek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać chociażby świerkowe gałązki. Kilka z nich możesz nawet w tym celu odciąć ze swojej choinki. Jako dodatkowe ozdoby każdego prezentu, dobrze sprawdzą się błyszczące tasiemki. Możesz z nich stworzyć na przykład bardzo efektowne kokardy.

Jak zapakować prezent dla bliskiej osoby? Kilka inspiracji z Instagrama

Powyżej wymieniliśmy tylko trzy z wielu możliwych sposobów na zapakowanie prezentu. Z tego względu, chcielibyśmy przedstawić kilka dodatkowych inspiracji, które szczególnie wpadły nam w oko. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziecie w stanie przygotować ciekawie wyglądające podarunki.