Jeśli wciąż myślicie nad tym co kupić bliskim albo sobie (o tak!) pod choinkę, to przychodzimy właśnie z małą ściągą last minute. Mamy tu prawie 15 pomysłów na idealny prezent na Boże Narodzenie. Może znajdziecie wśród nich inspirację?

Jak co roku oczywiście polecamy Wam prenumeratę ELLE Decoration. W tym roku mamy dla Was ciekawą opcję z prezentem od Rosenthal (dwuletnia prenumerata za 160 zł). Mole książkowe ucieszą się też z pewnością z "Dworu polskiego" Emanueli Tatarkiewicz (ilustrowanego dziełami malarstwa polsiego) i z biografii Beaty Tyszkiewicz (opowieści bliskich i znajomych aktorki) autorstwa Anny Augustyn-Protas. Do notatek z lektury polecamy pióro Kaweco Sport, w kruczoczarnej oprawce (87 zł, Noteka). 

Dobry pomysł na prezent to także świece zapachowe. W tym roku w oko wpadły nam te od Ambersea (180 zł za słoiczek) i Yope Zimowy Poncz (74,99 zł). Mieszkanie nastrojowo rozświetli także lampa Matilda od WestwingNow (199,90 zł). Dla miłośników kawy (i jej zapachu roznoszącego się po domu) wybraliśmy złoty zaparzacz typu french press od DUKA (159,99 zł). Na złoto połyskują w naszym zestawieniu również kolczyki od Maar (340 zł za parę). Kształt? Inspiracja supermodnymi ostatnio wazonami "z dziurką". Miedziany odcień ma za to butelka termiczna Corkcicle - piękna i do tego ekologiczna (169,99 zł, Czerwona Maszyna). 

Polskie wzornictwo w prezencie? Może antracytowe krzesło Kos od Nurt (1550 zł) albo uniwersalny kalendarz KAL zaprojektowany przez (za 129 złotych) zaprojektowany przez Stasia Czarnockiego z Umiar Studio. Na koniec naszej listy dorzucamy jeszcze bombkę z pięknym ornamentem od Miloo Home (75 zł) i uroczy wazon z TK Maxx.