1. Jak zapakować prezent? Papier pakowy

Fot. Fotolia

Zobacz też: 10 najlepszych filmów świątecznych >>

Jeden z najprostszych trików (sprawdzi się także poza okresem świątecznym). Wystarczy zaopatrzyć się w dużą rolkę papieru pakowego i dowoli owijać nim prezenty. Później tylko przewiązać sznurkiem i podpisać. Dla bardziej kreatywnych proponujemy poddać szary papier obróbce graficznej. Kredki, flamastry i inwencja twórcza sprawi, że nasz pakunek nabierze niepowtarzalnego charakteru. Jeśli masz małe dziecko, które uwielbia rysować, spraw mu zestaw ołówków i poproś by na dużych płachtach papieru pakowego narysowało Świętego Mikołaja. Gwarantujemy, że osoba, która otrzyma prezent z własnoręcznie wykonanym opakowaniem uśmiechnie się od razu.

2. Jak zapakować prezent? Gałązki pod kokardą

Fot. Fotolia


Nie namawiamy do niszczenia choinki, ale gałązka świerku idealnie ozdobi prosto zapakowany prezent. Wystarczy zieloną gałązkę wsunąć pod kokardę i zdecydować się na jednolity papier. Dla urozmaicenia świerk (albo np. jemiołę, ostrokrzew, itp.) możesz potraktować sztucznym śniegiem albo metalicznym sprejem.

Jak zrobić idealną kokardę? Obetnij pasek ze złotej sztywnej taśmy, sklej go taśmą dwustronną, tak by tworzył okrąg. Z drugim paskiem zrób tak samo. Sklej je (także taśmą) prostopadle do siebie (jeden na drugim, zgniatając lekko środek). Później zrób to samo z dwoma mniejszymi paskami. Wklej mniejsze kokardki na większe (analogicznie prostopadle). W ten sposób otrzymasz piękną ozdobną kokardę. 

Fot. Fotolia

3. Jak zapakować prezent? Czarny papier

fot. Pinterest.com/rstyle.me


Czarny papier to podobne rozwiązanie do papieru pakowego, ale chyba jeszcze bardziej efektowne. Białą kredką/flamastrem napiszesz na nim życzenia od serca (zdecyduj się na eleganckie pochylone pismo) albo narysujesz śnieżynki, góry pokryte śniegiem albo gwiazdki.

4. Jak zapakować prezent? Gazety, mapy…

Fot. Fotolia


Sprawiasz prezent miłośnikowi podróży? Albo muzykowi? A może Twoja córka marzy o karierze w modzie? Jeśli dajesz prezent zgodny z zainteresowaniami (na przykład nowy numer ELLE;) warto zapakować go w papier tak samo dopasowany do hobby. Starą mapą owiniesz kompas albo aparat fotograficzny, książkę z biografią Coco Chanel opakuj w gazetę z sesjami mody, a płytę CD w papier z pięciolinią.

5. Jak zapakować prezent? Przywieszki

Fot. Fotolia


Jeśli jednak wybrałaś gotowy papier świąteczny, może zamiast pisać markerem imiona adresatów prezentów, zrób specjalne karteczki! Kawałki tektury (przypominające trochę sklepowe metki) z pięknymi złotymi gwiazdkami będą wyglądały świetnie, szczególnie jeśli przewiążesz je błyszczącą tasiemką.

Jak zapakować prezent - 5 pomysłów od ELLE.pl - Zobacz inspiracje z blogów>>

Tekst Agata Wojtczak