IKEA Izrael, wspólnie z Milbat oraz Access Israel – dwiema izraelskimi organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością, uruchomiła projekt „To Usprawnia” (This-Ables). W jego ramach drukowane są w technologii 3D specjalne dodatki do mebli i akcesoriów IKEA, przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Projekt każdego z nich (do wyboru są na przykład uchwyty do szafek, witryn, zasłonek prysznicowych lub specjalna podpora pomagająca wstać z kanapy) można pobrać za darmo na stronie internetowej kampanii, razem z instrukcją oraz pokazowym nagraniem. Każdy z przedmiotów może być wydrukowany w technologii 3D i zamontowany na meblach od IKEA, tak jak zostało to zaprezentowane na krótkim wideo. Akcja jest promowana w ramach kampanii telewizyjnej przygotowanej przez McCann Tel Aviv. 

- Pośród nas żyje duża liczba osób, które mają specjalne potrzeby, a jednak nie mogą korzystać z szerokiej gamy produktów, mebli oraz wyposażenia domu, które oferujemy wraz z naszymi partnerami sprzedażowymi. Mottem Ikei jest poprawa codziennego życia tak szerokiej grupy osób, jak to możliwe. Wierzymy, że stworzenie projektu „To Usprawnia” było naszym obowiązkiem, związanym z umożliwieniem osobom ze specjalnymi potrzebami korzystanie z produktów, mebli oraz akcesoriów domowych. Dzięki temu stają się oni „równi pośród równymi” – skomentował Shuki Koblenz, prezes IKEA Izrael. – Na każdym etapie realizacji projektów – przygotowywania koncepcji, planowania oraz rozwoju tych wyjątkowych dodatków, zdawaliśmy sobie coraz bardziej sprawę z tego, jak wiele osób, które przychodzą do naszych sklepów, nie może znaleźć rozwiązań odpowiadających im potrzebom, przez co mają poczucie frustracji i wykluczenia – podkreślił.

Przez stronę internetową projektu można zgłaszać propozycje kolejnych dodatków, które poprawią jakość życia osób z niepełnosprawnościami.