Małgorzata Załuska, studentka wzornictwa na ASP, w swoim projekcie magisterskim postanowiła zmierzyć się z problemem raka piersi i protez dla Amazonek. Najpierw we współpracy ze znajomą Amazonką określiła problemy, jakie w codziennych czynnościach i w trakcie aktywności fizycznej mają osoby po zabiegu mastektomii. Dodatkowym źródłem inspiracji i wiedzy okazały się wpisy z forum dla Amazonek. Dostępne obecnie na rynku protezy piersi generowały bowiem liczne problemy, przede wszystkim związane z brakiem komfortu użytkowania. Tak powstała Simpla, innowacyjna proteza piersi, która pozwala na dostosowanie struktury i materiału dokładnie do potrzeb użytkowniczki, zapewniając jej większe poczucie prywatności i intymności.

Projekt zdobył nagrodę głównąParadyż Award w konkursie make me! 2018 i sławę. A niedługo może trafić do masowej produkcji. 
Simpla znajduje się obecnie w fazie dopracowania, co w praktyce projektowej między innymi oznacza często powrót do pierwotnych koncepcji i ich ponowną weryfikację. - mówi Małgorzata Załuska. Jednym z głównych założeń projektu było wykorzystanie projektowania parametrycznego, które pozwoliłoby uzyskać różne właściwości protezy, w zależności od potrzeb użytkowniczki. Ostatnio najwięcej czasu poświęcam więc nauce oprogramowania, co stopniowo przybliża mnie do fazy testów i szerszych badań, niż te przeprowadzone na potrzeby dyplomu.

Jak zaznacza projektantka, nagroda pozwoliła jej zainwestować w wiedzę oraz narzędzia niezbędne do realizacji projektu – Ze  względu na trwający proces kreatywny, a także konceptualność i, a może przede wszystkim, intymny charakter projektu, póki co zdecydowałam się pracować nad nim samodzielnie – zaznacza. Trzymamy kciuki!