Oto Överallt, limitowana kolekcja IKEA (zaprezentowana w tym roku podczas  Design Indaba w Kapsztadzie), która powstała przy współpracy z 10 afrykańskimi projektantami, architektami, artystami i twórcami. Wśród nich znaleźli się między innymi Selly Raby Kane z Senegalu, Issa’a Diabate z Wybrzeża Kości Słoniowej, kenijskie Studio Propolis, południowoafrykańscy włókniarze z Laduma Ngxokolo oraz egipskie Reform Studio.

Co znajdzie się w kolekcji Överallt? Meble (stołki i ławy, regały, stół oraz fotele) wykonane z drewna (litego eukaliptusa albo sklejki) lub z charakterystycznej plecionki. Oczywiście są też tkaniny pełne kolorów i wzorów: poduszki, pledy, kapy. Do tego rozmaite kosze (w te z wzorem warkocza). Uzupełnienie stanowi seria naczyń, która zda egzamin szczególnie w przypadku serwowania afrykańskich specjałów.  Jeśli lubicie styl etno i boho, koniecznie zobaczcie naszą galerię! Te produkty nadają się idealnie do wykreowania takiego klimatu w domu. 

Kolekcja ma najpierw (w okolicach maja) być dostępna w sklepach IKEA w Maroko i Egipcie. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy będzie dostępna w Polsce. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Design Indaba (@designindaba) Lut 27, 2019 o 11:05 PST