Ten spektakularny projekt to dzieło pracowni architektonicznej  Herzog & de MeuronElbphilharmonie oficjalnie otworzyła swoje podwoje w styczniu tego roku. Z położonego nad Łabą (niem. Elbą) budynku rozciaga się wspaniały widok na miasto i port. W hamburskiej filharmonii oprócz sal koncertowych znajdują się także hotel, prywatne apartamenty oraz publiczny taras widokowy.

Bardzo ciekawa jest również konstrukcja budynku. Składa się on z dwóch części - dolnej, ceglanej oraz górnej ze szkła. Ceglany budynek to tzw. Kaispeicher A, magazyn z lat 60-tych przechowujący dawniej kawę, kakao i tytoń. Stał się niejako fundamentem dla szklanej części. Szklana część filharmonii składa się z około 1100 indywidualnie zakrzywionych elementów. To zróżnicowanie daje ciekawy efekt wizualny. W lustrzanych szybach filharmonii odbijają się przepływające tuż obok chmury i statki. 

Sercem fiharmonii jest jej hala główna licząca sobie 50 metrów wysokości i posiadająca ponad 2 tysiące miejsc siedzących. Centralne usytuowanie miejsca dla orkiestry sprawia, że wszyscy goście koncertów są tak blisko żywej muzyki jak to tylko możliwe. Polecamy obejrzenie naszej galerii ze zdjęciami budynku. Naprawdę robią wrażenie!