Mieszkanie w warszawskiej kamienicy

Centrum, ale zaciszne. To mieszkanie w warszawskiej kamienicy znajduje się na jednej ze spokojniejszych uliczek Śródmieścia. Mimo, że z balkonu widać tu Pałac Kultury, to w środku znajdziemy ciszę i atmosferę sprzyjającą relaksowi (na czym szczególnie zależało na co dzień zapracowanej właścicielce). Styl? Elegancja w nowoczesnym wydaniu. 

Kuchnia z kamieniem w roli głównej i jasny salon

W mieszkaniu odnajdujemy wyraźny podział na strefę dzienną i bardziej prywatną. Naszą wycieczkę po wnętrzu zaczynamy od kuchni, za którą stoi firma ZAJC. Zabudowę "uszyto" na wymiar. Wykończenie? Eleganckie - dąb ryflowany na frontach oraz kwarcyt Patagonia na blacie i elemencie na ścianie z półką. Do tego biały piekarnik i złote dodatki w postaci czajnika czy baterii kuchennej. Stąd już tylko krok do kamiennego stołu. Przy nim stanęły tapicerowane krzesła. Blat zdobi wazon w kształcie kobiecego popiersia. Wokół stołu stanęły też piękne, żywe rośliny. Mamy tu fikus lirolistny i kwitnącą strelicję. Część wypoczynkowa to modułowa, jasna sofa, fotel i bursztynowe stoliki kawowe oraz komoda rtv. Wszystko to na tle ciemnej podłogi (z plamą jasnego dywanu). Stąd, przez frezowane, dwuskrzydłowe drzwi przechodzimy już do sypialni. 

Sypialnia z garderobą i łazienka jak SPA

Dwuskrzydłowe drzwi prowadzą do strefy prywatnej. Obejmuje ona sypialnię, w której ściana za łóżkiem pokryta została wykonanymi przez ZAJC panelami wykończonymi fornirem w odcieniu miodowej czereśni. Nad nocnymi stolikami zawisły stylowe lampy. Okna osłaniają długie, białe zasłony. Na jednej ze ścian znajdziemy wejście do pojemnej garderoby. Niedaleko sypialni znalazła się łazienka niczym domowy salon SPA. Tu jasne barwy oddają miejsce grafitom i czerni. Charakteru dodaje zamontowana na ścianie za wanną płaskorzeźba przypominająca skały, którą wykonał artysta Krzysztof Wenek.