Dziś znowu zabieramy Was do Poznania. Inwestorzy kochają wyzwania, interesują się architekturą tymczasową, szukali ciekawych przestrzeni do adaptacji. W ten sposób powstał przenośny dom, który powstał z morskich kontenerów. Za projekt lokum odpowiada wiercinski-studio (Adam Wierciński). 

Mobilny dom z kontenerów

Dom stanął przy ogrodzie społecznym obok parku Szelągowskiego w Poznaniu, a w przyszłości może zmieniać lokalizację. Całość przygotowano w hali produkcyjnej. Transport i montaż na działce zajęły jeden dzień. Dom został ustawiony częściowo na dachu stojących już tam wcześniej kontenerów, które pełnią funkcje magazynowe. W dwóch kontenerach (12 x 2,5 m i 2,9 m wysokości) mamy sobie salon z kuchnią, miejsce do pracy, sypialnię i łazienkę z wanną. Na zewnątrz mamy też spory taras z widokiem na zieleń.

Elewacja i wnętrze domu z kontenerów

Architekt celowo pozostawił blaszaną elewację. Ściany pokrywa farba w zgaszonej zieleni - wtapiając całość w otaczający krajobraz. W części dziennej z widokiem na rzekę, w miejscach po metalowych wrotach zostały wprawione duże okna balkonowe. Na elewacjach bocznych zostały rozmieszczone okna w środku wysokości ściany. Ściany wewnątrz są zaizolowane pianą natryskową i wykończone sklejką brzozową. Na podłodze mamy tu deski. Zabudowa kuchenna to stalowe fronty. W domku (55m2) znalazło się także miejsce na sporą szafę z lustrzanymi drzwiami. W łazience na ścianach oprócz sklejki są białe, kwadratowe kafle. Wszystko proste, w przyjemnej, ciepłej kolorystyce.