Sypialnia to takie miejsce, w którym każdy z nas może się wyciszyć i odpocząć od panującego wokół chaosu. Jest strefą naszego relaksu, więc warto zadbać o to, aby była jak najbardziej klimatyczna i przytulna. Dzięki odpowiedniej aranżacji jesteśmy w stanie stworzyć z niej kojącą oazę spokoju. 

Jak urządzić sypialnię, aby była przytulna?

Sztuką w urządzaniu wnętrz jest w głównej mierze dobór odpowiednich dodatków. To właśnie drobne detale sprawiają, że cała kompozycja jest spójna i na swój sposób wyjątkowa. Podpowiadamy Wam, jakie elementy najlepiej nadają się do tego, aby wprowadzić przytulny nastrój w niemal każdej sypialni. 

Światła i lampki 

Trudno się nie zgodzić z tym, że to właśnie światło decyduje o charakterze danego wnętrza. Istotna w tym przypadku jest nie tylko jego ilość, ale także barwa. Aby sypialnia miała bardziej przytulny wydźwięk, powinniśmy postawić na oświetlenie w ciepłych odcieniach. Do osiągnięcia zamierzonego celu nie wystarczy nam jednak tylko jeden, główny żyrandol. Powinniśmy dodać więcej źródeł światła w różnych zakątkach sypialni. Na stolikach tuż obok łóżka świetnie będą wyglądać mniejsze lampy nocne w towarzystwie chociażby zapachowych świec. Świeczki znajdą zastosowanie także na komodach oraz wszelkich półkach. Zapalenie ich wieczorową porą stworzy niesamowity klimat. Warto także pomyśleć nad powieszeniem gdzieniegdzie łańcuchów świetlnych. Możemy nimi opleść między innymi karnisze od firanek albo powiesić swobodnie na ścianie. Magiczny efekt gwarantowany!

Dekoracje łóżka

Wiadome jest to, że łóżko stanowi centrum każdej sypialni. To właśnie na nim spędzamy najwięcej czasu, odpoczywając po ciężkim dniu. Dodanie większej ilości poduszek od razu uczyni je przyjemniejszym miejscem. Najlepiej sprawdzą się te puszyste, przypominające niekiedy w dotyku pluszowe zabawki. Tak samo to wygląda, jeśli chodzi o różnego rodzaju narzuty. Koce czy pledy o wyraźnych fakturach momentalnie sprawią, że będziemy jeszcze chętniej wypoczywać w zaciszu naszej sypialni. Ważne jest dobranie wszystkiego tak, by miękko współgrało z aranżacją całego wnętrza. 

Obrazy i plakaty

Puste ściany w wielu przypadkach mogą wyglądać bardzo elegancko i minimalistycznie, aczkolwiek sprawiają, że sypialnia nie jest zbyt przytulna. Warto zadbać o to, aby nasz pokój miał swój niepowtarzalny i wyjątkowy wygląd. Osiągniemy to chociażby za pomocą wszelkich obrazów, plakatów czy zdjęć. To nie tylko efektowna dekoracja, ale także idealny sposób na wyrażenie siebie. Możemy w tym przypadku puścić wodze fantazji i wybrać coś niekoniecznie pasującego do reszty wystroju wnętrza. Kontrasty są tutaj mile widziane. Aby wprowadzić bardziej rodzinny klimat, możemy umieścić na ścianach kolekcję fotografii z naszymi bliskimi. A miłośnicy sztuki i designu? Mają świetną okazję na ozdobienie pomieszczenia swoimi ulubionymi dziełami. Zachęcamy do wykazania się kreatywnością!