W Zielonej Górze, w budynku zabudowy wielorodzinnej, znajduje się niemały (120m2), dwupoziomowy apartament. Właścicielom zależało na stworzeniu tu funkcjonalnej przestrzeni. W realizacji zamierzonego celu pomogli im projektanci z zielonogórskiej pracowni Mindful Architekci. 

Po konsultacji z właścicielami mieszkania, architekci opracowali dość nietypowy układ funkcjonalny. Dolna kondygnacja obejmuje część prywatną, w której znajduje się sypialnia połączona z garderobą, łazienka oraz praktyczne pomieszczenie gospodarcze.  Otwarta strefa dzienna została natomiast zagospodarowana na górnym poziomie. Znajdziemy w niej salon z kuchnią i jadalnią oraz małą toaletę. 

Całą przestrzeń utrzymano w delikatnych, pastelowych odcieniach. Panuje tu znaczna przewaga bieli, którą miękko uzupełniają naturalne beże, satynowe szarości oraz pudrowe barwy. W kilku pokojach parkiet z jasnego drewna ułożono we francuską jodełkę. Wewnątrz możemy spotkać szereg materiałów wykończeniowych inspirowanych naturą. W niektórych pomieszczeniach pojawiły się delikatne, lniane zasłony. Załamują one wpadające przez okna promienie słoneczne, wprowadzając przy tym miękkie światło do całego wnętrza. 

Strefa prywatna

W jasnym holu postawiono na białą, marmurową podłogę. Sypialnię oddziela od niego duża, szklana ściana z czarnymi elementami o industrialnym charakterze. Prywatność zapewniają tu długie, lniane zasłony. We wnętrzu sypialni zdecydowanie przeważają jasne, stonowane barwy. Nad łóżkiem możemy zauważyć drewnianą instalację, przypominającą nieco popularną niegdyś boazerię. Nie zabrakło tu również miejsca na delikatne sztukaterie, które nadają elegancji całemu pomieszczeniu. Praktycznym rozwiązaniem jest tutaj przestronna, biała szafa w garderobie z dużą ilością miejsc do przechowywania potrzebnych rzeczy. 

Dalej mamy jasną łazienkę, w której panuje przewaga marmuru, bieli oraz złotych akcentów. Znajduje się w niej obszerna kabina prysznicowa, a także wolnostojąca wanna w centrum pomieszczenia. Jedną ze ścian pokrywają częściowo dwa szerokie lustra, które optycznie powiększają przestrzeń. Tuż pod nimi mieści się biała, wisząca szafka z dwoma umywalkami. Całość kompozycji zdobią plecione dodatki (np. kosz lub taboret przy wannie) oraz armatura w kolorze złotym. 

Otwarta strefa dzienna

Na drugą kondygnację prowadzą proste w formie schody o dywanowej konstrukcji. Uzupełnia je ciemna, stalowa balustrada. Od razu przechodzimy z nich do otwartej strefy dziennej, która składa się z salonu, jadalni oraz kuchni. Poza jasnymi, naturalnymi odcieniami, w oczy rzucają się tu również pastelowe akcenty. Podobnie jak w sypialni, wykorzystano tu eleganckie sztukaterie. Główne skrzypce gra jasnoniebieska kanapa, w towarzystwie beżowego fotela. Naprzeciwko niej umieszczono podwójny stolik kawowy z elementami złota i marmuru. Nie zabrakło także telewizora z szafką rtv. Jedną ze ścian pokrywa biała meblościanka z licznymi półkami, na której znalazły się różne książki i dekoracje. 

Jadalnia z kuchnią

Jadalnia to przede wszystkim podłużny stół z marmurowym blatem otoczony dziesięcioma krzesłami. Oświetlają go wiszące nad nim lampy o kulistym kształcie w różnych wielkościach. Stąd przechodzimy już do kuchni, w której królują biel i szarości. Składa się ona z wyspy kuchennej, wykonanej z białego marmuru oraz praktycznego aneksu kuchennego. W przypadku frontów, wybór padł na klasyczne i gładkie w kolorze szarym. Podobnie jak w łazience, postawiono na armaturę i dodatki w odcieniu złotym. Ciekawego klimatu dodają tu zamontowane pod górną linią szafek nowoczesne paski ledowe.