Żaden inny kolor nie sprawdza się tak dobrze w sypialni, jak czysta biel. Sypialnia urządzona w całości w bieli to najlepsze miejsce do regeneracji, odpoczynku, wyciszenia poprzez optyczne powiększenie przestrzeni i wprowadzenie dużej ilości światła. Biel dodatkowo może stanowić idealną bazę i to do niej możemy dobrać inne kolory - najlepiej pastelowe - oraz wyeksponować dodatki w stonowanej kolorystyce.

Urządzając sypialnie w bieli trzymajmy się zasady, iż białe powinny być zarówno ściany, jak i łóżko, pościel, poduszki, narzuta. Gdy również pokusimy się o białą podłogę, zyskamy biały "total look" i wówczas powinniśmy również dobrać białe dodatki, by nie zaburzyć przestrzeni akcentami kolorystycznymi. 

Chcąc jednak wprowadzić nieco koloru do białej sypialni wybierzmy najlepiej kolory pastelowe, szarości, pudrowe róże czy błękity. Chcąc uzyskać delikatny i kobiecy efekt zastosujmy srebrne i złote dodatki, a by dodać lekkości całemu pomieszczeniu wykorzystajmy półprzezroczyste tkaniny np.: zasłon.

Biała sypialnia - sny spowite bielą - galeria>>