Jak urządzić sypialnię, żeby odpocząć?

W sypialni spędzamy najwięcej czasu nie tylko śpiąc, także odpoczywając, czytając, oglądając filmy, bawiąc się z dziećmi. Kolor ścian ma więc zasadnicze znaczenie i wpływa na nasze poczucie komfortu. Dlaczego nie postawić na błękit? To właśnie błękit ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka. Wycisza i uspokaja, idealnie relaksuje, wprowadzając wrażenie delikatnego chłodu. Może przywoływać wspomnienie orzeźwiającej kąpieli w morskiej wodzie lub wprowadzać powiew świeżego powietrza.

Błękitna sypialnia - co do niej pasuje?

Jeśli zdecydujemy się na kolor ścian w błękicie, pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego odcienia, w którym czujemy się najlepiej. Nie musimy od razu przemalowywać całej sypialni, może na początek pokuśmy się o błękitne dodatki lub jedną niebieską ścianę?

Dodatki to wyśmienity sposób na zagranie kolorem w sypialni. Błękitna pościel, stos niebiskich poduszek w różnych odcieniach, pled, a nawet lampa czy stolik nocny w pastelowym błękicie zamienią naszą sypialnie w azyl spokoju.

Błękitna sypialnia - jaki kolor do niej dobrać?

Błękit bardzo dobrze łączy się z szarością, jednak pamiętajmy o dobraniu cieplejszego odcienia, by nie spotęgować wrażenia chłodu. Gdy połączymy go z czernią dodamy wyrazistości wnętrzu, a w połączeniu z bielą osiągniemy romantyczny i delikatny efekt. Dla miłośników śródziemnomorskich klimatów proponujemy zabawę odcieniami indygo, kobaltami czy odrobiną żółci. Jednak koloru żółtego lepiej używać w nielicznych akcentach, choć pięknie wyglądają odcienie miodowozłote czy te zbliżone do brązu z pastelowymi błękitami.
Przy połączeniu z czerwienią nawiążamy do kolorystyki flagi angielskiej lub amerykańkiej i jest to świetny pomysł na aranżację pokoju nastolatka.

Błękit dobrze prezentuje się na dekoracjach okiennych w postaci rolet czy zasłon, filtrując światło i nadając łagodnej poświaty. Sypialnia w błękicie skutecznie ukołysze nas do snu.

Błękitna sypialnia - śpij z głową w chmurach>>