Dom na leśnej działce to marzenie wielu z nas. Błoga cisza, bliskość natury, żywiczny zapach i czyste powietrze... To dlatego od razu wpadł nam w oko Circle Wood, projekt warszawskiego biura Mobius Architekci. Budynek powstał na planie koła. Ma żelbetową konstrukcję, a jego elewację pokrywają panele z drewna Okume sprowadzane specjalnie z zachodniej Afryki. 

- Pomyślałem o budynku jak o wielkim kawałku pnia, w którym zacząłem wycinać kieszenie pomieszczeń i kameralnych, półprywatnych balkonów. Dzięki nim użytkownicy mogą czuć się swobodnie i intymnie, obcując z naturą i architekturą budynku – tłumaczy nam koncepcję jej autor, Przemek Olczyk.

Budynek powstaje niedaleko Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Inwestorzy cenią swoją prywatność, jednocześnie zaś nie chcieli zamykać się na piękne otoczenie (drzewa, wysokie trawy). Dlatego projekt uwzględnia atrium, w którego centralnej części pozostawiono sięgające ku niebu sosny. Na kontakt z przyrodą pozwalają także balkony i tarasy niczym „wycięte” w pniu oraz duże przeszklenia. 

We wnętrzu Circle Wood w oczy rzucają się mocno schody wijące się jak biała wstęga. Materiały wykończeniowe, jakie zaproponowali Mobius Architekci to rzecz jasna głównie drewno, ale także naturalny kamień. Prace przy budowie wystartowały już w zeszłym roku. Dom będzie gotowy w 2020.