Tegoroczna wiosna nie należy do najłatwiejszych. Epidemia koronawirusa sprawiła, że każdego dnia drżymy o zdrowie naszych najbliższych i martwimy się o to, co przyniesie przyszłość. Otuchę w nasze serca wlewają artyści. Polskie graficzki bezpłatnie dzielą się swoimi projektami w sieci (zobaczcie plakat Barrakuz czy kolorowanki Malwiny Konopackiej), MNW zachęca do zabawy sztuką, a Good Looking Studio tworzy kolejne murale (pierwsze powstały w szpitalu MSWiA, przeczytacie o nich TUTAJ).

Murale z pozytywnymi hasłami Warszawie

Tym razem  graficy z Good Looking Studio postawili na optymistyczny przekaz w przestrzeni publicznej. Cztery nowe murale pojawiły się w Warszawie (przy Brackiej 25, przy Rondzie ONZ, na słynnej „Patelni” oraz na Waryńskiego tuż przy metrze Politechnika). Widnieją na nich kolejno pozytywne hasła: „Będzie dobrze :)”,„Warszawo, będzie dobrze”, „Jeszcze będzie przepięknie!” i „Głowa do góry!”

Czujemy, że w mediach wszelkiego rodzaju jest przesyt negatywnych informacji, czarnych statystyk oraz wizji kryzysu postpandemicznego. W związku z tym chcieliśmy dać mieszkańcom Warszawy coś pozytywnego, jakieś światełko w tunelu i nadzieję na lepsze jutro. Koncept jest do bólu prosty. Namalowaliśmy bardzo czytelne i ogromne hasła na naszych najlepszych ścianach w centrum Warszawy. Tło haseł miało być optymistyczne - wyraziste i żywe. Hasła są pokrzepiające i pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia politycznego czy religijnego - mówi Piotr Ruszkowski, dyrektor kreatywny Good Looking Studio.