Tegoroczna wiosna,ze względu na epidemię koronawirusa, to czas pełen niepokoju o zdrowie swoje i bliskich, o szpitale i medyków, o to, co dalej... Powstało mnóstwo społecznych inicjatyw niosących pomoc i uśmiech. Pialiśmy Wam już o wirtualnym zwiedzaniu galerii i muzeów, akcjach MNW i J. Paul Getty Museum. Dziś donosimy o dobrych inicjatywach polskich artystek: graficzek, projektantek i ilustratorek. 

Wiem, że jako projektanci nie możemy bezpośrednio włączyć się w pomoc chorym, jesteśmy niezwykle wdzięczni lekarzom, pielęgniarkom i medykom za ich codzienne działania. Mimo wszystko czując potrzebę chcemy swoją kreatywnością i działaniem wizualnym, czy obrazem wtłoczyć więcej słońca i dać odrobinę nadziei również tym, którzy siedzą w domach w czasie lockdown'u. - napisała na swoim facebooku Beata Śliwińska, Barrakuz i udostępniła dla wszystkich swój najnowszy plakat LIBERTE do samodzielnego wydruku. Przypominamy rozmowę ELLE z Beatą TUTAJ

Podobny pomysł miała projektantka Magdalena Tekieli. Aby umilić Wam ten trudny czas udostępniam za darmo (do użytku prywatnego) jedną z Waszych ulubionych grafik YOGA - napisała Magda. W sieci możecie pobrać, oczywiście za darmo jej plakat i kolorowankę "Zostań w domu, ćwicz jogę" w formacie A4. A TUTAJ dla przypomnienia jej piękne mieszkanie.

Malwina Konopacka, której wazony OKO z pewnością kojarzycie, na swoim profilu instagramowym i facebookowym udostępniła bezpłatnie kolorowanki. Znajdziecie je TUTAJ. 10 obrazków narysowanych charakterystyczną kreską Malwiny spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. A my przypominamy naszą rozmowę z Malwiną sprzed dwóch miesięcy TUTAJ

Za to na instagramie zaprzyjaźnionego magazynu ELLE ruszył cykl live'ów Szkoła Rysunku z ELLE. Wczoraj rysowania uczyła Karolina Pawelczyk, autorka ilustrowanej kampanii perfum Daisy Marca Jacobsa. Live możecie wciąż oglądać . Tu znajdziecie informację o słynnych rysunkach Pauliny.

Dziękujemy i polecamy!