Alex Rivière x Westwing Collection

Alex Rivière, influencerkę, bizneswooman i dyrektor kreatywną do tej pory kojarzyliśmy głównie z projektów odzieży. Teraz Alex połączyła swoje siły z marką Westwing. W ramach współpracy powstała limitowana kolekcja mebli, oświetlenia, tkanin i innych akcesoriów wnętrzarskich. Przedmioty stworzone przez zespół projektantów Westwing w oparciu o pomysły i inspiracje Alex Rivière. Wejdą one do stałego asortymentu Westwing Collection.

- Podczas pracy z zespołem projektantów Westwing Collection zdecydowaliśmy się na wykorzystanie wielu naturalnych materiałów, takich jak trawertyn, wełna, drewno i ceramika. Całość sprawia wrażenie organicznej i ponadczasowej. Każdy element kolekcji został zaprojektowany z myślą o trwałości - wyjaśnia Alex Rivière.

Ponadczasowe beże. Klasyczna elegancja 

Nam najbardziej spodobały się marmurowe tacki i świeczniki. Zaciekawiło nas także lustro w falowanej ramie czerpiące odrobinę z estetyki Memphis, ale wciąż zachowujące klasyczny styl. Kolorystyka? Beże, kremowa biel, delikatna szarość i dosłownie odrobina czerni.    

- W przypadku naszej pierwszej kolekcji powstałej we współpracy z twórczynią internetową, ważne było dla nas stworzenie czegoś wyrafinowanego i aktualnego. Osobisty styl Alex Rivière jest szykowny, klasyczny i bardzo prosty, a jednocześnie zawsze na czasie – co idealnie pasuje do kolekcji Westwing. Wspólnie z Alex stworzyliśmy zróżnicowaną gamę produktów, od naszego wyjątkowego fotela Solomon, po wytrzymałe lampy z trawertynu i wazony o organicznych kształtach, tak aby każdy mógł znaleźć coś, co pasuje do jego domu - tłumaczy Alexandra Tobler, dyrektor kreatywna Westwing Collection.