Jacquemus x Tekla - współpraca

Miłośnikom mody nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać projektów Jacquemusa. Simon Porte Jacquemus swoją markę założył dwanaście lat temu na cześć swojej ukochanej matki Valérie. Zaczynał praktycznie od zera, a każde zarobione pieniądze inwestował we własny biznes. Świat szybko poznał się na talencie młodego Francuza.  Sednem marki Jacquemus jest oczywiście moda (miniaturowe torebki i ogromne kapelusze to flagowe produkty), ale projektant chętnie podejmuje się działań na polach innych branży. Pisaliśmy Wam już o kolekcji ceramiki, którą stworzył. Całkiem niedawno media obiegł też news o jego paryskiej restauracji Orsin oraz o kawiarni Citron w Galerii Lafayette. Teraz przyszedł czas na wkroczenie do świata dodatków wnętrzarskich. Światło dziennie ujrzała właśnie pierwsza kolekcja Jacquemus x Tekla. Tekla Fabrics to duńska marka specjalizująca się w tekstyliach. Firma jest stosunkowo młoda (powstała w 2017), ale już zdążyła podbić serca swoich klientów świetną jakością. Tekla szyje piżamy, pościel, szlafroki, ręczniki i inne produkty dające komfort w domu. Znakami szczególnymi marki są prosty, oszczędny design i paski. 

Jacquemus x Tekla - kolekcja

Co wyszło ze współpracy Jacquemus x Tekla? Spójna kolekcja tekstyliów do domu łącząca w sobie francuską swobodę projektów Jacquemusa i duńską powściągliwość spod znaku Tekli. Gama kolorystyczna to delikatne brązy, błękity i dużo kremowej bieli. Do tego taśmy w naturalnym kolorze z wyraźnie wyeksponowanym logo Jacquemus x Tekla. Jakie produkty możemy kupić? Pościel, piżamy, braletki i spodenki do spania, opaski na oczy, chusty, poduszki, ręczniki, szlafroki. Ceny zaczynają się od 40 euro za małą poduszkę, przez 125 euro za ręcznik, a kończą na 270 euro za bieliznę pościelową.

Nadmorska kampania

Kolekcji towarzyszy piękna kampania zdjęciowa. Autorem fotografii, które powstały nad brzegiem morza jest Philip Messmann. Na zdjęciach modele i modelki odpoczywają na ogromnym łóżku stojącym na kamienistej plaży lub przechadzają się wzdłuż brzegu.